Sporta studija

Bobslejists Melbārdis: Savu darbiņu esmu laikam padarījis

Sporta studija

Rīgā sevi parādīs Anglijas futbola izlases lauvenes

Pekinas olimpiskā ledusrenes tapusi ar Normunda Kotāna ieguldījumu

Pekinas olimpiskā ledusrenes trase – viegla nobraukšanai, sarežģīta labam rezultātam

Pekinas ziemas olimpisko spēļu ledusrenes trase ir relatīvi viegla, lai nobrauktu bez kritiena, bet tajā pašā laikā sarežģīta laba rezultāta sasniegšanai, Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja spēļu orgkomitejas bobsleja, skeletona un kamaniņu sporta eksperts Normunds Kotāns.

Kotāns pirmoreiz Jaņcjinas kalnos ieradās 2017. gada decembrī, kad viņš vēl darbojās Phjončhanas spēļu rīkošanas finiša taisnē, bet jau visai konkrēti iezīmējās nākamo četru gadu darba perspektīva. Kotānam pirmo reizi nonākot Jaņcjinas trases vietā, apkārt bija tikai mežs un sarkani karodziņi plānotās būves vietā. Četrus gadus vēlāk te faktiski viss ir gatavs olimpisko spēļu uzņemšanai.

Kopš 2019. gada vasaras Normunds nav bijis Latvijā un arvien uzturas Ķīnā. Viņa līgava ir korejiete un pāris par dzīvi Ķīnā nesūdzas. Normundam šis ir jau trešais ziemas olimpisko spēļu sagatavošanas maratons.

Normunds Kotāns

Ķīniešus organizatoriskajos jautājumos konsultē starptautiskās federācijas, bet Kotāns uz vietas uzrauga, kā viss tiek realizēts dzīvē. Viņš uzsver, ka tā ir milzīga atbildība un nav laika atslābt. Jaņcjinas trasi projektēja vācu speciālisti, bet arī Normunda zināšanas un pieredze ir ielikta ēkās un infrastruktūrā, lai objekta lietošana būtu ērta visiem.

"Tā [olimpiskā trase] ir viegla, lai nobrauktu līdz galam bez kritiena, bet ir diezgan sarežģīti atrast pareizas līnijas un pareizu laiku, lai izbrauktu bez kļūdām. Tas ir diezgan sarežģīti," paskaidroja Kotāns. "Arī treniņos var redzēt, ka rezultāti labākajiem sportistiem svārstās."

Jaņcjinas trase ir visgarākā, un tā ir otrā trase pasaulē ar apļa jeb spirāles virāžu. Trasē ir arī četras vietas, kur jābrauc pret kalnu. Nav arī liela spiediena, kas braucējiem fiziski ir vieglāk, un nav daudz kritienu, kas priecē rīkotājus.

Uzkrātā pieredze Kotānam palīdz jau laicīgi novērst iespējamās kļūdas,  un viņš sagaida, ka Pekinā būs visveiksmīgāk aizvadītās spēles.

Starptautisko treniņu perioda laikā tika ieviesti visstingrākie drošības noteikumi – ap trasi visi bija maskās un obligāti ievēroja divu metru distanci no ārzemniekiem, kā arī notika telpu un ceļu regulāra dezinfekcija. Sapulces organizēja attālināti – Ķīnas darba grupa vienā telpā, komandu līderi ārvalstnieki – citā, lai gan arī viņi dzīvoja burbulī un ārpus tā netika.

Arī Normunds treniņperiodā dzīvoja viesnīcā un epidemioloģiskās drošības dēļ pēc ārvalstu sportistu aizbraukšanas kādu laiku viesnīcā arī paliks. Normundam burbulī jādzīvo līdz 21. novembrim, līdz viņš uzzinās, kad varēs doties mājās. 

Pekinas ziemas olimpiskās spēles 2022. gadā notiks no 4. līdz 20. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt