Bobsleja čempiona Holkomba nāvi izraisījusi alkohola un miegazāļu kombinācija

Olimpiskā čempiona Stīvena Holkomba ķermenī viņa nāves brīdī bija augsta alkohola un miegazāļu koncentrācija, kas ASV bobslejistam kļuva liktenīga, par toksikoloģiskās analīzes rezultātiem trešdien vēstīja aģentūra AP. Holkombu 6.maijā atrada mirušu ASV izlases olimpiskajā centrā Leikplesidā, bet par viņa nāves cēloņiem sākotnēji informācijas nebija.

Alkohola koncentrācija Holkomba asinīs sasniedza 1,88 promiles un miegazāļu doza arī pārsniedza normu. Toksikoloģiskajā slēdzienā teikts, ka tāda alkohola un miegazāļu doza bija izšķirošs faktors. 

Bobslejista karjerā Holkombs kļuva par pieckārtēju pasaules čempionu, bet sporta karjeras virsotne viņam bija 2010.gada Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs, kur amerikānis uzvarēja četrinieku ekipāžu sacensībās un sarūpēja ASV bobslejam pirmo olimpisko zeltu pēc 62 gadu pauzes. 

Holkomba rēķinā vēl bija divas olimpiskās bronzas medaļas, kas gūtas divnieku un četrinieku sacensībās 2014.gadā Sočos. Ar Holkombu rēķinājās arī kā ar 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu dalībnieku. 

Aizvadītajā sezonā Holkombs apliecināja piederību pasaules bobsleja elitei, iegūstot otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām un trešo vietu četriniekiem. Karjerā 60 sacīkstēs Pasaules kausa izcīņā Holkombs kāpa uz goda pjedestāla un viņa rēķinā bija arī 10 pasaules čempionātu medaļas. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti