Rīta Panorāma

Palīdziet mums palīdzēt jums!

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Lauri Reiniku

Skype intervija ar Haraldu Silovu

Ātrslidotājs Silovs treniņus atsāk laukos paša pielāgotā klētiņā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pandēmijas sākums ātrslidotājam Haraldam Silovam sakrita ar sezonas noslēgumu, tādēļ viņš vispirms izmantoja iespēju atpūsties, bet aprīlī pieredzējušais sportists pakāpeniski atsāk treniņus, kam lieti noder laukos par trenažieru zāli paša pielāgotā klēts. 

Dažādu ierobežojumu laiks arī mudina būt radošiem, pirmdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja Silovs. Laukos klēti ģimene iepriekš neizmantoja, taču Haralds kopā ar tēvu ieklāja tajā grīdu, Kuldīgas sporta skola viņam palienēja svaru stieni un hanteles, kas ļauj ātrslidotājam justies nodrošinātam ar svaru zāles treniņu iespējām.

Silovs cer, ka līdz ziemas sezonai cīņā pret koronavīrusu būs gūti tik nozīmīgi panākumi, lai sacensības nebūtu jāatceļ. Laukos viņam ir divriteņi, ar ko braukt pa mežu un šoseju, līdzi paņemtas arī skrituļslidas, un treniņu sākuma posmā Haralds var darboties pilnvērtīgi. Maijā viņš gatavojas organizēt jau divus treniņus dienā.

Vēl aprīļa beigās Silovs plāno dabūt savā īpašumā sliddēli, kas ļaus veikt arī slidošanas imitāciju. Tad sportistam pietrūks vairs tikai ledus treniņu - kad tie varēs atsākties, būs atkarīgs no situācijas cīņā pret pandēmiju. Silovs pieļauj iespēju, ka Latvijā sākumā paslidos uz šorttreka ledus, bet pašlaik sportists nezina, kad varētu tikt ātrslidošanas celiņā. 

Ātrslidošanā pavasarī ir ledus pauze. Arī citus gadus, kad pandēmija situāciju neietekmēja, ledus arēnās tiek nokausēts un treniņi ātrslidošanas ovālos atsākas ne agrāk kā jūnijā vai jūlijā. Nopietnāki ledus treniņi ierasti sākas tikai septembrī, tādēļ pašlaik Haralds nejūt tik lielas pārmaiņas ātrslidotāja ierastajā dzīves ritējumā. Arī viņa amata brāļi mājās ierīkojuši svaru zāles un trenējas uz divriteņiem. 

Visvairāk Silovam pietrūkst satikšanos ar draugiem un kopīgu treniņu, bet pozitīvi viņš vērtē iespēju būt mājās, lai arī piespiedu kārtā. Haraldam patīk dzīvot laukos, turklāt ir pavērusies iespēja izdarīt darbus, kam iepriekš nekad nepietika laika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti