Ātrslidotājs Silovs treniņu procesā tiecas pēc neatkarības, pārceļas uz Vāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 7 mēnešiem.

Ātrslidotājs Haralds Silovs pirms jaunās sezonas ieviesa izmaiņas treniņu plānā, pārceļoties uz Vāciju. Iepriekšējos gadus viņš trenējās kopā ar norvēģiem, bet pēdējās divas sezonas neizdevās tādas, kā Haralds vēlējās, tādēļ sekoja lēmums par pārmaiņu nepieciešamību.

Lai arī neskaidra sezonas kalendāra dēļ varētu šķist, ka nav īsti, kam mērķtiecīgi gatavoties, Silovs sarunā Latvijas Radio uzsvēra olimpisko spēļu nozīmību. 2022. gada Pekinas ziemas olimpiskās spēles nav tālu aiz kalniem, tādēļ tieši tām gatavošanās ir vairāk piesaistīta. 

Haralds Silovs jaunajai ātrslidošanas sezonai gatavojas Vācijā
00:00 / 06:40
Lejuplādēt

Rudens pusē ātrslidotājiem mainīta kalendāra dēļ izkrīt četras sacensības, bet Silovam tas nemaina apziņu, ka jāgatavojas ar noteiktu mērķi. "Galīgi nevaru piekrist, ka ir tā, ka negatavojos nekam," viņš paskaidroja.

Silovs neslēpj, ka Pekinas ziemas olimpiskās spēles būs viņa karjerā pēdējās, turklāt konkurējot ar lielvalstīm, kas rezultātu sasniegšanā iegulda lielus līdzekļus. "Visa pieredze, kas ir, jāizmanto. Visas stiprās puses, kas man ir, jāizmanto, un es tagad mēģinu atrast labāko variantu," pārmaiņas ierastajā gatavošanās režīmā pamatoja ātrslidotājs.

"Piespēle" podkāstā

"Piespēle" podkāstā
  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Haralds vēlas būt vairāk neatkarīgs no citiem, iegūstot stabilitāti un drošības sajūtu par iespēju izdarīt savu darbu netraucēti.

Tāpēc latvietis atteicās no treniņiem kopā ar Norvēģijas ātrslidotājiem. Kopā ar norvēģiem Haraldam bija liela braukāšana pa nometnēm, turklāt skandināviem atšķirībā no Silova mājās treniņiem ir pieejamas ledus halles.

Eiropā viens no pieejamākajiem ātrslidošanas centriem ir Incelē, Vācijā, kur arī nav pārāk dārgi uzturēties un trenēties.

"Līdz ar to šis ir labs risinājums un arī pazīstams, jo esmu šeit [Incelē] trenējies arī pirms tam. Šeit ir šobrīd labākā vieta, kur trenēties un strādāt ar mērķi uz nākamo olimpiādi," paskaidroja Silovs.

Noenkurošanās Incelē ļauj ietaupīt laiku un enerģiju, kas tika zaudēta pārbraucienos. Silovs sagaida, ka vienuviet aizvadīt garākus treniņu periodus būs mierīgāk, kvalitatīvāk un ērtāk, nekā braukājot apkārt.

Fiziskās sagatavošanas jomā Silovs sadarbojas ar treneri Jāni Mūsiņu, kurš ātrslidotājam raksta velotreniņu plānu. Riteņbraukšana ir liela sagatavošanās procesa daļa, turklāt nodrošina ļoti precīzus datus par ielikto jaudu un enerģiju, kā arī atdevi. Tas ļauj precīzi izrēķināt slodzes, lai dabūtu maksimālo efektu no treniņiem, pastāstīja Silovs. Viņš arī izmantojis iespēju mazliet vairāk veikt testēšanu Latvijas Olimpiskajā vienībā.

Ledus treniņos Incelē palīgos Haraldam ir gan vietējie speciālisti, gan Daniels Kristapsons, kura ziņā vairāk ir asistenta loma taktikai masu starta distancē. 

Incelē trenējas vairākas komandas, un Silovs lūko iespējas daļu darba darīt kopā. Tomēr kopbildes pārraudzīšanu viņš grib vairāk uzņemties pats ar sevis pieaicinātajiem speciālistiem, jo tas ļaus būt mazāk atkarīgam no citu valstu izpalīgiem.

Covid-19 situāciju Silovs saskata visiem vienādu vai ļoti līdzīgu. Viņš nevar sagaidīt, kad krīze būs globāli pārvarēta, bet rosina līdz tam darīt maksimāli iespējamo, lai smago posmu pēc iespējas ātrāk atstātu aiz muguras. Par svarīgu aspektu Haralds uzskata ikviena gatavību solidāri sadarboties un ievērot noteikumus, nevis dumpoties pret tiem. Tas ļautu ātrāk atgriezties pie pasaulē iepriekš ierastās kārtības. 

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs palika soli no pjedestāla, bet viņš strādā, lai Pekinā izdotos kāpt pakāpienu augstāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti