Ātrslidotājs Silovs: Norvēģijas komandā mani ir pieņēmuši kā savējo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs jau trešo gadu gatavojas kopā ar Norvēģijas izlasi, kur viņš ir sajuties kā līdztiesīgs dalībnieks. Silovs Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka komandā nav savstarpēju noslēpumu un valda sportiska konkurence, kas visiem palīdz sasniegt labākus rezultātus.

Norvēģijas izlasē nav savstarpēju noslēpumu vai negatīvas konkurences, pastāstīja Silovs. Toties sportisku konkurenci viņš uzskata par labu lietu un pozitīvi raugās uz treniņu grupām, kur veicina iekšēju sāncensību un  ir atvērti sadarbībai, necenšoties norobežoties. Katrs augsta līmeņa ātrslidotājs ar savu stilu vienmēr ļauj ko noderīgu iepazīt arī citiem. 

"Tā ir sadarbība - viņi mani izmanto kā sparingpartneri un es izmantoju viņus. Tur nav nekādas finansiālās intereses," teica Silovs.

Pēc Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm, kur Silovs ieguva 4.vietu, viņam pamainījās gan treniņprogramma, gan treneris. Sportists arvien tic iespējai uzlabot rezultātu un slidošanas tehniku, lai virzītos tuvāk ideālam. 

Šosezon pasaules čempionātā Soltleiksitijā un Eiropas čempionātā Hērenvēnā Silovs ieguva 7.vietu masu starta distancē. Viņam vienmēr pēc sacensībām ir sajūta, ka varēja nostartēt labāk, bet sportists arī apzinās, ka sacīkstēs lēmums ir jāpieņem  vienā acumirklī bez iespējām daudz analizēt.

Silovs saskata, ka šosezon masu startā viņš slidoja daudzveidīgāk.

Izvērtējot savu veikumu pasaules čempionātā, Haralds atzina, ka masu startā sāka augstkalnes apstākļos pārāk ātri un pēdējos trīs apļos par to bija jāsamaksā. Lai arī izdevās aizbēgt no līderu grupas, nepietika dukas līdz distances beigām. 

Latvijā ir senas ātrslidošanas tradīcijas un Silovs negribētu kļūt par pēdējo ierakstu sporta veida vēsturē. Viņa iegūtā 4.vieta olimpiskajās spēlēs nodrošināja Latvijā iespēju darboties treniņu grupai, kuras sastāvu nokomplektēja no skrituļslidotājiem un šorttrekistiem. Grupai bija iespēja arī doties uz treniņiem Nīderlandē, un Silovs būs gandarīts, ja vismaz kāds no topošajiem ātrslidotājiem tiks līdz lielajam sportam.

Vadot seminārus, Silovs ir pārliecinājies, ka bērniem sākumā vajag dot tikai mazliet iedvesmas, tādēļ viņa pūles nav veltas. Haralds uzsver, ka rezultāts nodarbību sākumā nav svarīgākais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti