Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Pirmais Latvijas sieviešu riteņbraukšanas klubs cer uz jaunpienācējām

Ātrslidotājs Silovs pēc traumas jūt maksimālu motivāciju

Ātrslidotājs Silovs: Neesmu naivs, saprotu, cik viss ir nopietni traumas dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Pēc pasaules čempionātā gūtās nopietnās kājas traumas un tai sekojušās operācijas ātrslidotājs Haralds Silovs nezaudē apņēmību veiksmīgi atgriezties un startēt Pekinas olimpiskajās spēlēs. Nolicis pie malas kruķus, Silovs sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" pastāstīja, ka apzinās situācijas nopietnību, jo rehabilitācija ilgs mēnešiem, tomēr viņš cer jūlijā atkal kāpt uz ledus.

Motivācija pēc traumas Haraldam ir augstākajā līmenī, un viņš neslēpj, ka savainojums vienmēr rada lielu sarūgtinājumu,  bet tajā pašā laikā paver iespēju no cita skatupunkta redzēt, cik lieliski ir trenēties un startēt olimpiskajās spēlēs. Līdzko kaut kas tiek atņemts, uzreiz uz iespēju skaties savādāk, paskaidroja sportists.

"Uzdevums ir ļoti nopietns. Neesmu naivs, saprotu, cik tas ir nopietni un cik sarežģīti būs atgriezties. Kāds būs rezultāts, neviens nezina. Tas atkarīgs būs no manis un tā, kā trauma ietekmēs slidošanu," sacīja Silovs. "Mana iekšējā pārliecība, ka to izdarīšu. Izsalkums pēc treniņiem man šobrīd ir nenormāls. Viss turpinās, domāju, viss notiks," teica Silovs.

Haraldam jādziedē divas saites, kas nepieciešamas, lai varētu slidošanā kustināt kāju.

Viņš apzinās, ka pašlaik jābūt pacietīgam, un viņš ir pateicīgs Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) speciālistiem par palīdzību. Gandrīz katru dienu Silovs dodas uz LOV vingrot un darīt to, kas pašreizējā situācijā ir iespējams.

Grieztu kājas traumu pasaules čempionātā Silovs guva pēc sadursmes ar Ruslanu Zaharovu – to pašu Krievijas sportistu, kura dēļ latvietis pirms diviem gadiem Pasaules kausa sezonas pēdējās sacensībās salauza roku un arī nonāca zem ķirurga skalpeļa. Sāncenša manevru Haralds raksturoja kā augstprātīgu, taču viņš atzīst, ka ātrslidošanā masu starta distancē atšķirībā no šorttreka nav attiecīgu noteikumu un uzraudzības, kas ļautu vainīgos sodīt. 

Zaharovs par incidentu vēlāk, protams, atvainojās, un Haralds saprot, ka tas nebija darīts ar nolūku, tomēr tas nemaina situāciju, ka viņam atgriešanās sportā varētu ieilgt līdz pusgadam.

Masu startu Silovs arvien uzskata par disciplīnu ar sev vislabākajām izredzēm un tai gatavosies Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

Silova pārliecību par sevi stiprina gadu gaitā iekrāta bāze un apziņa, ka līdz olimpiskajām spēlēm vēl ir 10 mēneši laika, tomēr pašlaik vēl nav iespējams pateikt, kas no plānotā izdosies.  

Tā kā Latvijā nav bāzes ātrslidošanai, Silova uzdevums ir meklēt labākos risinājumus treniņiem ārzemēs. Pašlaik viņš sadarbojas ar Šveices izlasi, kur ir atradis teicamu sparinga partneri. Haralda situācija gan nav absolūti unikāla, jo arī citās valstīs ar pieticīgāk attīstītu ātrslidošanu ir līdzīga prakse. 

Trešdien Silovam ir paredzēta vizīte pie ārsta klīnikā, kur ātrslidotājs uzzinās, ko jau drīkst darīt, lai treniņos tuvinātu savu mērķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti