Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Sporta Studija pa pēdām Eidukai

Dženiferas Ģērmanes vēsturiskais panākums

Latvijas kalnu slēpošanas rekordiste Ģērmane: Sanāk labāk, ja braucu ar pilnu gāzi

Kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane nedēļas nogalē sasniedza neatkarīgās Latvijas vēsturē labāko rezultātu Pasaules kausa sacensībās, konkurencē ar spēcīgākajām sāncensēm atsakoties no piesardzīgas taktikas un iekļūstot labāko ducī. Sportiste sarunā ar Latvijas Radio paskaidroja, ka braukšana bez liekas piesardzības viņai ir drošāks ceļš uz augstu rezultātu.

(papildināts ar Leldes Gasūnas teikto)
Ģērmane jūtas labi, startējot kopā ar lielākajām kalnu slēpošanas zvaigznēm, un sacensībās Kranjskagorā, Slovēnijā, izcīnot 12. vietu, izbaudīja Pasaules kausa atmosfēru, kas būtiski atšķiras no zemāka līmeņa Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensībām. Augstāks sacensību līmenis un spēcīgāka konkurence nav iemesls, lai Ģērmane atteiktos no sava slēpošanas stila un domātu pirmkārt par tikšanu līdz finišam.   

Dženifera Ģērmane par startu Pasaules kausa posmā Slovēnijā
00:00 / 05:18
Lejuplādēt

"Ja es braucu ar pilnu gāzi, sanāk labāk," uzsvēra Ģērmane. "Ja nebraucu uz 100 procentiem, tad man sanāk sliktāk nobraukt, jo sevi turu mazliet atpakaļ."

Dženifera šosezon ir sajutusies stabilāk arī treniņu braucienos, kas kopā ar uzlabotu tehniku devis viņai lielāku pārliecību par sevi. Tas savukārt ļauj stabilāk un drošāk justies arī augstākā līmeņa sacensībās. 

Ar otrā brauciena beigām Ģērmane gan nebija apmierināta, turklāt finišā ieraudzīja, ka tobrīd nav nosargājusi līderes pozīciju. Trases lejasdaļā tuvu finišam bija sarežģīts vārtu izvietojums, un braucējai jau piekusušas kājas. Toties sacensību turpinājumā Dženifera pārliecinājās, ka daudzas konkurentes nespēja nobraukt ātrāk. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sasha Rearick (@sasharearick)

"Nesaliku īsti kopā. [Trases] vidus sekcija man bija ļoti laba, bet starts un beigas kaut kā nesanāca laikā. Pareizs taimings, viss, kā griezienu sākt," otro braucienu raksturoja Ģērmane. "Bet tāpat esmu diezgan priecīga par rezultātu – bija liels pārsteigums. Biju mazliet šokā, vēl joprojām esmu mazliet šokā, bet protams, priecīga." 

Sacensības Kranjskagorā risinājās slapjos laikapstākļos un trases segums nebija ideāls, tādēļ labākā situācijā nonāca slēpotājas, kuras startēja agrāk.

Otrajā braucienā Dženiferai situācija bija labvēlīgāka, viņai startējot astotajai, toties pirmais brauciens latvietei izvērtās par daudz grūtāku pārbaudījumu, startējot ar 48. numuru jau pabojātajā trasē.

Starta numuri sacensību gaitu noteikti ietekmēja, atzina Ģērmane. Pirmajā braucienā viņa sasniedza 23. rezultātu un kvalificējās otrajam braucienam, kur bija piektā, un summā pakāpās uz 12. pozīciju.

"Gan šodien, gan vakar bija diezgan grūti sniega dēļ. Te lija lietus, šorīt sniga. Sniegs nebija tajā labākajā kondīcijā, bet organizatori ļoti labi pastrādāja, lai mēs visi varētu normāli sacensties," Latvijas Televīzijai teica Ģērmane. "Es domāju, ka numuriem šodien bija ļoti liela ietekme. Kad startēju pirmajā braucienā mazliet uz grupas beigām, tad bija tāds mazliet bumpy ride [nelīdzens brauciens]. Otrajā braucienā vidusdaļa man bija ļoti laba, bet pašā sākumā un beigās es nejutos ļoti labi, bija ļoti slikta sajūta. Kad finišēju, bija sarkanā gaisma, ka esmu zaudējusi tām meitenēm, kas bija pirms manis nobraukušas, par kurām es biju mazliet ātrāka pirmajā braucienā. Domāju, ka nebūs baigi labi. Pēc tam meitenes turpināja braukt, es turpat stāvēju 2. vietā un turpināju kāpt uz augšu. Mazliet šokējoši, es to negaidīju, bet laba diena."

Pasaules kausa līmenī 20 gadu vecā Ģērmane līdz šim nav iekrājusi lielu pieredzi, tomēr viņa paskaidroja, ka arī Eiropas kausa posmos trašu segums un sarežģītība ir diezgan līdzīga, kas arī prasa vienlīdz augstu meistarību.

Pēc veiksmīgajām sacensībām Slovēnijā Dženiferas telefons bija apsveikumu pārpildīts, un sportiste atvainojās, ka pat pietrūka spēka visiem atbildēt. 

"Godīgi sakot, es domāju, ka esmu diezgan labā formā šobrīd. Nav nekādi lielie mērķi. Protams, iekšēji gribas darīt un sasniegt labāk, nekā jau ir sasniegts, bet domāju, ka šobrīd iet diezgan labi," sacīja Ģērmane. "Es neko baigi nestresoju, ir diezgan pozitīva attieksme. Redzēsim, kā ies. Vienkārši mēģinu to izbaudīt, jo atmosfēra tiešām ir daudz citādāka nekā bērnu sacensībās un Eiropas kausā – ar visiem skatītājiem, atbalstītājiem un lielajiem ekrāniem. Es mēģinu izbaudīt un domāju, ka man arī sanāks labāk slēpot. Neuztraucos daudz par rezultātu un visu pārējo - vienkārši gribu labi nobraukt, lai pašai patīk."

Dženiferas mamma Ulla Ģērmane (tolaik Lodziņa) kalnu slēpotājas gaitās ir sasniegusi 4. vietu Pasaules kausa sacensībās, startējot PSRS sastāvā. Dženifera smej, ka ar mammu par spēku samēru nav runājušas, bet jaunajai sportistei nebūtu iebildumu sasniegt ģimenē labāko rezultātu. 

Par Dženiferas sasniegto priecājas gan viņas komandas biedrenes, gan treneris, jo ļoti tuvu bija jau TOP10. 

Kalnu slēpotāja Lelde Gasūna, kurai līdz šim piederēja labākais rezultāts neatkarīgās Latvijas sieviešu kalnu slēpošanā, sarunā ar Latvijas Radio priecājās par jaunās sportistes panākumiem, norādot, ka tik augsti rezultāti nāk par labu kalnu slēpošanai Latvijā.

Lelde Gasūna par Dženiferas Ģērmanes panākumu
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Nākamais starts Ģērmanei ir paredzēts nedēļas nogalē Eiropas kausa posmā Celamzē, bet citā Austrijas kalnu kūrortā Flahavā viņa plāno 16. janvārī piedalīties Pasaules kausa sacensībās. Nedēļu vēlāk Dženiferas sacensību kalendārā ir arī Pasaules kausa posms slalomā Jasnā, Slovākijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti