Haralda Silova kā trenera mērķis – aizvest latviešu ātrslidotājus uz olimpiskajām spēlēm Milānā

Bijušais ātrslidotājs Haralds Silovs jau otro gadu iejūtas trenera lomā, gatavojot jaunos censoņus. Viņa lielais mērķis līdzīgi kā iepriekš ir aizvest kādu latviešu sportistu uz 2026.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Milānā, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Silovs.

Intervija ar Haraldu Silovu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šonedēļ Dienvidkorejā noslēdzās jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kur Latviju pārstāvēja 45 sportisti, tostarp viens ātrslidotājs Gustavs Vācietis. Vēl pirms diviem gadiem ātrslidošanas nākotne Latvijā bija miglā tīta, un sporta veids bija uz izzušanas robežas, karjeru noslēdzot vienīgajam aktīvajam ātrslidotājam Haraldam Silovam.

Tagad Silovs iejuties trenera lomā. Viņam šis ir otrais gads trenera statusā: "Noteikti esmu apradis ar pozīciju. Protams, daudz vēl mācos, un katrā pieredzē var būt kaut kādas jaunas mācības. Tas nenotiek vienā brīdī – tikko esi sportists, tad uzreiz esi labs treneris. Man arī droši vien ir ko slīpēties kā trenerim. Bet kopumā ātrslidošanas vide man ir ļoti pazīstama. Visi tie gadi šorttrekā, ātrslidošanā, protams, nekur nav pazuduši. Man ir tomēr kaut kāda zinību bagāža šajos sporta veidos."

Silovs gatavo jaunos censoņus, tostarp uz Dienvidkoreju vedot Gustavu Vācieti. "Ar veiksmi tikām finālā, kas mums bija vairāk nekā mēs bijām gaidījuši. Viņam tā ledus pieredze tiešām ir maza – 10 nedēļas pa visu gadu bijis uz ledus. (..) Konkurenti, kas viņam ir, tomēr gadiem jau slidoja. Tā kā Gustavam cepuri nost, viņš riktīgi labs sportists un ar pareizu attieksmi," sacīja ātrslidotājs.

Silovs strādā ar vēl vairākiem latviešu jauniešiem. Viņš zina stāstīt, ka jaunā sportistu paaudze ir atšķirīga no paaudzes, kas startēja viņa pusaudža gados.

"Mūsdienu jaunatnei iespējas ir daudz plašākas un izvēles ir daudz vairāk. Līdz ar to viņiem arī nav varbūt dzinulis tik dedzīgi. Es esmu runājis ar citiem treneriem, arī citos sporta veidos. Jaunā paaudze tomēr ir cita paaudze, viņiem ir mazliet citas vērtības un pieeja dzīvei vispār," sacīja Silovs.

Treneris arī pastāstīja, ka Latvijā jaunās sportistu paaudzes audzināšanā ļoti daudz gulstas uz vecāku pleciem: "Pārsvarā visu nosedz vecāki. Protams, mēs cenšamies izmaksas optimizēt, cik vien var, lai tās būtu pēc iespējas mazākas." Atbalstu gan izdodas saņemt ceļam un dzīvošanai uz pasaules junioru kausiem un pasaules čempionātu.

Jau iepriekš Silovs izteicās, ka viņa lielais mērķis ir aizvest kādu latviešu sportistu uz 2026.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Milānā. Arī tagad šis mērķis ir aktuāls.

"Tas ir ļoti labs burkāns priekšā, pēc kā tiekties. Protams, tas būtu liels notikums, ja mēs tik īsā laikā varētu nokļūt Milānā," sacīja treneris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti