Spraigā cīņā volejbola izlase piedzīvo zaudējumu Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien Valmierā aizvadīja otro 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli, kurā ar 1-3 (17:25, 19:25, 25:20, 22:25) piekāpās spēcīgajai Somijas izlasei.

Volejbola izlases treneris Austris Štāls pirms spēles LTV norādīja, ka visas spēles ir svarīgas, un, kā rāda vēsture, ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem var nepietikt, tādēļ sestdienas spēle ir ļoti svarīga. Štāls uzsvēra, ka Somija ir nopietnāks pretinieks nekā Austrija – pretinieks ar daudzveidīgāku spēli. Sestdienas uzdevums – pirmajiem izdarīt spiedienu. Kurš pirmais to izdarīs, tas arī uzvarēs, pauda Štāls.

Intervija ar Austri Štālu

Tomēr spēles ievadā iniciatīvu pārņēma tieši somi. Pie 4:4 rezultāts izlīdzinājās, un pēc tam pat Latvijas izlase izvirzījās vadībā. Ne uz ilgu brīdi, jo drīz vien somi izvirzījās vadībā un turpināja audzēt rezultāta starpību. Kļūdas servēs neļāva Latvijas izlasei atspēlēties, un pirmais sets noslēdzās somu zīmē – 17:25.

Pirmā seta spilgtākās epizodes

Otrais sets iesākās līdzvērtīgi, bet tad Latvijas izlase, pateicoties lieliskām servēm, izvirzījās vadībā ar četru punktu starpību. Taču kļūdas serves uzņemšanā veicināja rezultāta izlīdzināšanos, un spēle turpinājās punkts punktā. Seta noslēgumā somi izvirzīijās vadībā, un arī otrais sets noslēdzās ar Somijas volejbolistu pārsvaru 19:25.

Otrā seta spilgtākās epizodes

Trešajā setā Latvijas izlase apņēmīgi izvirzījās vadībā pat ar sešu punktu pārsvaru, un turpināja pārsvaru audzēt. Trešā seta otrajā pusē tomēr rezultāta starpība dila. 25:20 – šoreiz Latvijas izlasei izdevās noturēt pārsvaru līdz pat seta beigām.

Trešā seta spilgtākās epizodes

Ceturtā seta ievads veiksmīgāks Somijas izlases spēlētājiem, bet Latvija līdz pat seta beigām turpināja pakaļdzīšanos, lai arī brīžiem bez nepieciešamās degsmes. 21:22 – un intriga atjaunojās. Tomēr seta pati izskaņa nebija veiksmīga, zaudējums setā ar 22:25 un arī spēlē.

Ceturtā seta spilgtākās epizodes

"Nevar pārmest džekiem, ka nebija uguns," pēc spēles atzina rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlases rindās Hermanis Egleskalns. Viņš norādīja, ka izšķirošajos brīzos nepareizi pieņemti lēmumi traucējuši gūt uzvaru spēlē pret līdzīgu komandu, kuru būtu bijis iespējams uzvarēt. Mērķis paliks tāds pats – izcīnīt uzvaru grupā.

Intervija ar Hermani Egleskalnu

Pirmā grupas spēle tika aizvadīta trešdien, kurā poļu speciālista Mihala Gogola trenētā Latvijas izlase viesos ar 3-1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:23) uzvarēja Austriju.

Pirms tam Latvijas volejbola izlase Eiropas Zelta līgas grupas turnīrā piedzīvoja tikai zaudējumus, grupā ierindojoties pēdējā vietā.