Sporta ziņas

Baltijas un Latvijas čempionāta posms driftā "Raganu katls". Rolands Bērziņš

Sporta ziņas

FK "RFS" aizvada treniņus

Graudiņas/Kravčenokas jaunais treneris būs poils Damjans Vojtasiks

Pludmales volejbolistes Graudiņu un Kravčenoku turpmāk trenēs polis Vojtasiks

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas vadošās pludmales volejbolistes Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku turpmāk trenēs Polijas treneris Damjans Vojtasiks, sportistes paziņoja trešdien notiekošajā preses konferencē. 

Pirms Eiropas meistarsacīkstēm Latvijas duets pārtrauca sadarbību ar iepriekšējo treneri Gustavo Roču no ASV. Latvijas duets uzsāka darbu ASV speciālista vadībā 2021. gada janvārī, par galveno mērķi uzstādot sagatavošanos Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Vienošanās ar Vojtasiku noslēgta līdz 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm jeb uz diviem turpmākajiem gadiem. 

Damjans Vojtasiks
Damjans Vojtasiks

Vojtasiks Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) līmenī strādā kopš 2014. gada. Šajā laikā viņš vadījis Polijas sieviešu un jauniešu komandas. Tieši 2019. gada Eiropas čempionāta finālā Graudiņa/Kravčenoka uzvarēja Vojtasika tā brīža audzēknes Katažinu Kocjoleku/Kingu Vojtasiku.

Spēlētāja karjeras laikā Vojtasiks 2009. gadā kļuva par Eiropas U-20 čempionu. Darbā ar Latvijas duetu viņš pirmkārt vēlas panākt lielāku stabilitāti, lai līdzās teicami aizvadītiem turnīriem nebūtu neveiksmīgu sacensību. 

"Galvenokārt jāuzlabo bloks un aizsardzība. Jākļūst stabilākām servju uzņemšanā un kopumā rezultātiem jākļūst stabilākiem. Lai nebūtu lēkāšanas no 2. uz 16., tad uz 5. vietu un Eiropas titulu," paskaidroja treneris.

Tā kā Graudiņa ir beigusi bakalaura studijas ASV augstskolā, Latvijas duets pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal ikdienā varēs trenēties kopā. Tīna gan studijas turpinās maģistrantūrā, bet darīs to attālināti.

Graudiņa un Kravčenoka 20. augustā Minhenē Eiropas čempionāta finālā uzvarēja iepriekšējās titula īpašnieces Tanju Huberli un Nīnu Brunneri no Šveices, kļūstot par divkārtējām čempionēm. 

Eiropas čempionēm un Vojtasikam pirmais kopīgais turnīrs būs Parīzē, ku spēles sāksies 28. septembrī. Visticamāk tas būs Graudiņai un Kravčenokai pēdējais turnīrs šosezon, jo turpmākais kalendārs ir ļoti sarežģīts ar norises vietām Dienvidāfrikā, Brazīlijā un Austrālijā.

Aizpērn Graudiņa un Kravčenoka kļuva par pirmo sieviešu duetu Latvijas pludmales volejbola vēsturē, kas kvalificējās olimpiskajām spēlēm. Latvietes debijā izcīnīja ceturto vietu. Pludmales volejbolistes zelta gājienu sāka 2016. gadā, kad uzvarēja Eiropas U-22 čempionātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti