Latvijas volejbola izlases treneris Gogols: Mana misija nav beigusies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris, Polijas speciālists Mihals Gogols, ar kuru Latvijas Volejbola federācija (LVF) ir gatava turpināt sadarbību par spīti neizpildītajiem mērķiem, paudis: “Man ir sajūta, ka mana misija nav beigusies, jo valsts izlasē darbs un progress vienmēr ir ilgāks nekā klubā.”

Atskatoties uz savu aizvadīto sezonu, kas bija pirmā pie Latvijas izlases tūres, Gogols izteicies: “Aizvadītajā vasarā mēs Eiropas Zelta līgā cīnījāmies, taču “buksējām”. Dažas komandas, kā Čehija, bija acīmredzami spēcīgākas par mums, ar dažām varējām cīnīties un pat vinnēt, kā tas bija ar Igauniju. Tomēr, protams, tas ir sarežģīti, jo sākumā ir jāapgūst daudzas jaunas lietas, jāiemācās jauna spēles sistēma un jāadaptējas jaunam volejbola veidam. Tāpat mums arī trūka daudzu volejbolistu, kad uzsākām Zelta līgas sacensības, bet daži spēlētāji sezonas laikā klubos spēlēja maz. Tāpēc otrā Latvijas izlases sezonas daļa bija daudz labāka.”

LVF savā mājaslapā citē Gogolu: “Kauns, ka nekvalificējāmies Eiropas čempionāta finālturnīram, taču man šķiet, ka otrajā gatavošanās posmā mēs paveicām lielisku darbu. Es redzēju spēlētāju un komandas progresu. Un domāju, ka labākais šobrīd ir turpināt, jo otro sezonu mēs sāksim no cita atskaites punkta – nav jāmācās jaunas lietas, jo tās jau ir zināmas, nav jāiepazīst volejbolisti, jo viņi jau ir iepazīti, nav jāmācās spēles sistēma, jo tā jau ir zināma,” skaidro Gogols. “Man personiski ļoti nozīmīgi ir nākamajā sezonā trenēt spēlētājus, kuri ir gatavi spēlēt izlasē un cīnīties par to. Un es vēlos, lai manā rīcībā ir spēlētāji ar labu spēļu pieredzi, lai viņiem ir svarīga loma savos klubos.”

Gogols cer, ka spēlētāji savos klubos aizvadīs labas sezonas un tas radīs augsni labam sākumam, lai izlase cīnītos par jauniem mērķiem. “Protams, mums ir jāsper solis atpakaļ, bet ticu, ka pēc tam spersim divus soļus uz priekšu,” ar optimismu uz nākamo sezonu raugās Gogols.

KONTEKSTS:

Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlase trīs komandu konkurencē divreiz zaudēja Somijai un guva divas uzvaras pār Austriju, bet ar to bija par maz, lai izpildītu uzdevumu un tiktu uz finālturnīru.

Gogolu Latvijas valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprināja pērn decembrī. Līgums ar viņu tika noslēgts uz diviem gadiem pēc formulas 1+1. Ja komanda būtu iekļuvusi 2023. gada Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā, līgums automātiski tiktu pagarināts līdz finālturnīra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti