«Jēkabpils Lūši» uzvar piecu setu mačā, divkāršo pārsvaru zelta finālsērijā. Galvenie notikumi

"Jēkabpils Lūši" ceturtdien viesos piecu setu duelī ar 3:2 uzvarēja "RTU Robežsardze/Jūrmala" volejbolistus Latvijas čempionāta fināla spēlē un cīņā par zelta medaļām rezultāts sērijā kļuva 2:0.

Latvijas čempionu laurus nopelnīs komanda, kas gūs trīs uzvaras. Sērija turpināsies svētdien Jēkabpilī, kur mājiniekiem būs iespēja nodrošināt zelta medaļas.

Jēkabpilieši pirmajā setā veiksmīgāk nospēlēja blokā un labāk izmantoja savas iespējas uzbrukumā, neļaujot pretiniekiem pārņemt vadību. Nostiprinājušies vadībā ar 18:12, viesi setu noslēdza ar rezultātu 25:19.

Intervija ar Oskaru Aizporieti

"RTU Robežsardze/Jūrmala" treneris Oskars Aizporietis pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka mājinieki smagnēji iesāka spēli, bet vēlāk Matīsa Gabdulļina labās serves palīdzēja komandai sasparoties seta beigās. Aizporietis piebilda, ka komandai labi jāiesāk otrais sets.

Trenera Aizporieša vēlmes otrā seta sākumā tika pilnībā piepildītas - "RTU Robežsardze/Jūrmala" izrāvās vadībā 8:2, savukārt jēkabpiliešu uzbrukums iestrēga un viesu spēle pajuka. "Jēkabpils Lūši" seta vidū atguvās, tomēr laukuma saimniekiem stabili uzbrukumā nospēlēja Gabdulļins, nevainojams bija bloks, un "RTU Robežsardze/Jūrmala" galotnē varēja spēlēt bez spriedzes, panākot 25:15.

Intervija ar Mihalu Gogolu

Latvijas izlases galvenais treneris Mihals Gogols pēc otrā seta intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka viņu priecē abu finālistu spēles līmenis, lai arī spēlētāji protams, nervozē, jo likmes augstas. Gogols par Latvijas volejbola firmas zīmi nosauca spēli blokā, ar ko izceļas abas komandas, kā arī uzteica, ka augstā līmenī ir saspēle. "Jēkabpils Lūšus" Gogols raksturoja kā vienību ar spēcīgu komandas spēli, turpretim "RTU Robežsardze/Jūrmala", pēc viņa teiktā, ir individuāli spēcīgi vilcēji un komanda iedvesmojas no sekmīga snieguma.

Spraiga cīņa izvērtās trešajā setā, kurā stiprāki nervi bija "RTU Robežsardze/Jūrmala" spēlētājiem, kas noturēja dažu punktu pārsvaru un galotnē panāca 25:22.

Intervija ar Edgaru Toču

Atzinīgi finālsērijas spēli intervijā Latvijas Televīzijai novērtēja pludmales volejbolists Edgars Točs, kurš iepriekš karjerā spēlējis arī klasisko volejbolu. Točs prognozēja, ka otrajā spēlē uzvarēs "RTU Robežsardze/Jūrmala", lai finālsērija būtu pēc iespējas ilgāka.

Līdzvērtīga spēkošanās turpinājās ceturtajā setā, kurā "RTU Robežsardze/Jūrmala" lielākoties bija iedzinējos ar minimālu deficītu. Seta galotnē jau "Jēkabpils Lūši" atspēlēja punkta deficītu un panāca 25:23, kas ļāva izlīdzināt rezultātu mačā.

"Jēkabpils Lūši" gūst uzvaras punktu

Izšķirošo piekto setu pārliecinošāk sāka "Jēkabpils Lūši" un, ieguvuši 9:3 pārsvaru, viesi nezaudēja pārliecību par saviem spēkiem. Uzvaras punktu pielika Zigurda Adamoviča rezultatīvs uzbrukums - 15:8.

Intervija ar Vladislavu Blumbergu

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Vladislavs Blumbergs pēc mača atzina, ka bija psiholoģiski sarežģīta spēle, bet svarīgākais, ka komandai pēc pagrimuma brīža izdevās veiksmīgi atgūties. Uzvara Blumbergam deva lielu pārliecību par sevi pirms  finālā gaidāmās trešās spēles.

Intervija ar Matīsu Gabdulļinu

Savukārt viens no "RTU Robežsardze/Jūrmala" līderiem Gabdulļins pastāstīja, ka komandai otrā spēle izdevās labāk nekā pirmā, bet veiksme laikam tomēr bijusi pretinieku pusē. Uz nākamo spēli "RTU Robežsardze/Jūrmala" brauks ar domu tikai par uzvaru, uzsvēra Gabdulļins. Viņš piebilda, ka nākamajā spēlē jācenšas agresīvi servēt un komandai jānospēlē labi blokā visa mača garumā.

"RTU Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde pirms mača intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka komandai mazliet jāpārkārto spēle un jānospēlē stabilāk, jo pirmajā fināla duelī bija pārāk daudz savu kļūdu. Vilde uzsvēra, ka spēlētājiem jāizbauda fināls un jānospēlē tā, kā viņi māk, jo nav vajadzības uzlēkt augstāk par savu galvu.

Intervija ar Mārci Obrumanu un Raimondu Vildi pirms spēles

Savukārt "Jēkabpils Lūši" galvenais treneris Mārcis Obrumans uzsvēra, ka būs nepieciešamas stabilas un agresīvas serves, kā arī komandai jāpaceļ bumbas aizsardzībā un jāpārvērš tās punktos. Jārēķinās, ka pretinieks ir gana spēcīgs, bet jāspēlē pacietīgi, piebilda Jēkabpils komandas treneris.

Abi finālisti cīņā par zeltu tikās arī pirms gada, kad čempionu noteikšanai sērijā bija vajadzīgas piecas spēles.

Pašreizējie titula īpašnieki "Jēkabpils Lūši" pusfināla sērijā ar 2:0 pārspēja "Biolars/Jelgava MSĢ" volejbolistus, savukārt "RTU Robežsardze/Jūrmala" ar 2:0 bija pārāki par "Daugavpils Universitāte/Ezerzeme".

Bronzu Latvijas čempionātā izcīnīja "Daugavpils Universitāte/Ezerzeme", kas sērijā par 3.vietu ar 2:0 pārspēja "Biolars/Jelgava MSĢ".

Latvijas čempionāta finālsērijas spēle

"RTU Robežsardze/Jūrmala" - "Jēkabpils Lūši" 2:3 (19:25, 25:15, 25:22, 23:25, 8:15)