Sporta ziņas

Emīls Blūms / Didzis Eglītis uzvar Latvijas čempionāta posmā autorallijā Alūksnē

Sporta ziņas

FK "RFS" futbolisti Livonijas Ziemas kausā sagrauj "Kalev" komandu

Latvijas pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Edgars Točs uzsākuši pirmos treniņus

Pludmales volejbolisti Šmēdiņš/Točs: Mērķis ir tikt uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Latvijas vīriešu pludmales volejbolam nav tie vieglākie laiki – talantīgie jaunieši vēl nespēj ielauzties elitē, bet vairāki leģendāri dueti sadarbību ir beiguši. Pirms jaunās sezonas spēkus apvienoja pieredzējušie Jānis Šmēdiņš un Edgars Točs, abiem veterāniem nepārprotami norādot, ka mērķis ir tikt uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļnieks Šmēdiņš pēc vairāk nekā desmit gadu spēlēšanas duetā ar Aleksandru Samoilovu izmēģinās spēkus ar Tokijas spēļu pusfinālistu Toču. Abiem bija arī uzaicinājumi trenēties ārzemēs, tomēr jaunais duets pašlaik gatavosies tikai Latvijā divreiz dienā svaru zālē un pludmales volejbola laukumā.

Točs treniņu posma sākumā lēš, ka abi ar Šmēdiņu gatavošanos sezonai sāks kā amatieri ar profesionālu attieksmi. Līdz aprīlim finansējums pārim būs tikai izbraukumiem, bet ne spēlētāju algām. 

"Līdz ar to vismaz man jāsāk strādāt, Jankam [Šmēdiņam] ir iekrājumi, un paralēli trenēsimies," paskaidroja Točs. "Neesam jaunieši, bet jau cilvēki ar bārdu. Zinām, kas mums vajadzīgs, lai sagatavotos, un ir bagātīga pieredze topa mačos."

Šmēdiņš nav gribējis pilnīgi mest mieru pludmales volejbolam, un pēc apspriešanās ar Toču abi vienojās izmēģināt spēlēt kopā. Šmēdiņš gan rēķinās, ka spēle pie tīkla vairāk būs jāatstāj Edgara ziņā, jo pašam izskraidīt blokā vecuma dēļ diez vai izdosies. 

Abi veterāni ir pārkāpuši 35 gadu slieksnim, bet tas nemazina viņu apņēmību nopelnīt ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Praktiski iespēja to paveikt būs Kontinentālā kausa Eiropas zonas finālturnīrā, kas jūnija vidū risināsies Jūrmalā. Kvalificēties olimpiskajām spēlēm var arī pēc vietas rangā, kur līdz 9. jūnijam jāiekļūst 17 labāko pāru vidū, katram duetam summējot punktus sev veiksmīgākajos 12 turnīros, tomēr no jauna izveidotam pārim tā ir drīzāk teorētiska iespēja. 

Jānis ar Edgaru teju allaž ir bijuši tīkla pretējās pusēs, bet tieši viņu duets šobrīd Latvijas reitingā varētu kotēties visaugstāk. Tiesa, īsto spēku varēs redzēt vien turnīros.

Līdz Kontinentālā kausa turnīram Točs un Šmēdiņš jau noteikti būs izmēģinājuši spēkus smilšu laukumos kaujas apstākļos.

"Basketbolistiem bija devīze "Tagad vai nekad". Mums devīze būs "Ir – ir, nav – nav." Mums visas kārtis vienkāršas – gatavojamies, un mērķis ir zināms, mērķis ir olimpiāde," uzsvēra Točs. "Domāju, ka būsim gatavi galvenajiem startiem un rādīsim labāko spēli. Cerams, izcīnīsim ceļazīmi uz olimpiādi."

"Daudzi fani arī gribēja, lai pamēģinām uzspēlēt. Tagad ir tas laiks, kad varam parādīt, vai mēs varam uzspēlēt vai nevaram," piebilda Šmēdiņš.

Šmēdiņa un Toča plānā ir piedalīties arī Latvijas čempionāta posmos, un kā prioritāti abi min "Saulkrastu kokteili", kur Točs ir uzvarējis septiņas reizes, bet Šmēdiņš iekrājis divus titulus.

Pilna intervija ar Edgaru Toču un Jāni Šmēdiņu 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti