Poļu speciālistam Gogolam paredz saglabāt Latvijas volejbola izlases grožus

Vīriešu volejbola valstsvienību arī turpmāk, visticamāk, vadīs poļu speciālists Mihals Gogols, sarunā ar LSM.lv pastāstīja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Arnis Tunte. Viņš norāda, ka abas puses ir panākušas konceptuālu vienošanos, tomēr vēl ir atsevišķas nianses, kas jāatrisina, lai uz līguma gala varianta varētu likt parakstus par sadarbības turpināšanu.

Aizvadītajā vasarā Latvijas vīriešu izlase Gogola vadībā ļoti pārliecinoši triumfēja Eiropas Sudraba līgas sacensībās, izpildot federācijas trenerim uzstādīto mērķi. 2022. gadā Latvijas izlase nespēja kvalificēties šoruden notikušajam Eiropas čempionāta finālturnīram, un tobrīd raisījās jautājumi par poļa palikšanu Latvijas izlases galvgalī. Šobrīd šādu jautājumu vairs nav.

"Mēs viņu [Gogolu] noteikti gribam redzēt izlasē, un viņa darbs, strādājot klubā Japānā, arī nāk tikai par labu. Šobrīd mums jāvienojas par dažām detaļām, kur mums domas atšķiras. Japāņu klubs ir ļoti prasīgs pret to, kurā brīdī viņš atstāj pilsētu un kad viņam jābūt atpakaļ. Tas mazliet pārklājas ar to, kurā brīdī un cik ilgi gribam redzēt treneri izlasē. Es ļoti ceru, ka nonāksim pie kopsaucēja un treneris mums paliek," sacīja Tunte.

Gogols pats veic pārrunas ar klubu par savu pievienošanos Latvijas izlasei, bet federācija ar Japānas pusi nekādi nekomunicē.

"Treneru korpuss varētu pamainīties, un būs cits otrais treneris. To visu mēs precizēsim, un tas atkarīgs no galvenā trenera, kad viņš pasaka precīzu datumu, kad ierodas pie mums.

Mēs savu uzticību viņam esam izteikuši, esam piedāvājuši, viņš ir apstiprinājis, atliek tikai šo jautājumu sakārtot."

Nākamajā vasarā Latvijas volejbolistiem priekšā ir Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs, kas, protams, būs izlases galvenā prioritāte. Lai arī Latvija kopš neatkarības atgūšanas Eiropas čempionātā spēlējusi tikai divreiz, proti, 1995. un 2021. gadā, mērķis ir kvalificēšanās nākamajam finālturnīram.

Kā Sudraba līgas uzvarētājiem 2023. gadā, Latvijai nākamgad būtu jāsper solis augšup uz Zelta līgu, taču dažādu apsvērumu dēļ valstsvienība nākamgad neplāno tur spēlēt.

"Spēlēšana Zelta līgā ir lielāks slogs federācijas budžetam, un tas jāsedz no mūsu līdzekļiem. Ja spēlējam Zelta līgā, tad šis cikls sanāk maijā un jūnijā, bet gatavošanās Eiropas čempionāta kvalifikācijai sanāk jūlija otrā puse un augusts. Ja gribētu spēlēt Zelta līgā, tur jāspēlē ar labākajiem, nevaram spēlēt ar otro sastāvu. Labākajiem pēc tam jāspēlē arī kvalifikācijā. Pieņēmām lēmumu nespēlēt Zelta līgā, bet jau no vasaras vidus izlases dalībniekiem nodrošināt iespējas strādāt pie fiziskās sagatavotības treneriem, nodrošināt nepieciešamos apstākļus, lai var strādāt individuāli. Plāns ir, ka uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra nometni spēlētāji jau ierodas gatavāki, var strādāt ar bumbām," paskaidroja Tunte.

Klubu sezona ir ļoti gara un spēlēšana abos izlašu turnīros vasarā nozīmētu, ka volejbolistiem faktiski neatliek laika atpūtai un veselības sakārtošanai, atzina Tunte. Viņš arī norādīja, ka spēlētāji pēc atpūtas pauzes būs izsalkušāki darbam valstsvienībā.

"Noteikti plānojam divas trīs pārbaudes spēles pirms kvalifikācijas, bet pretiniekus pagaidām nosaukt nevaru. Tas ir atsevišķs process, lai par šiem jautājumiem vienotos – par izmaksām un tā tālāk.

Meklējam līdzvērtīgus pretiniekus, kas ir gatavi spēlēt šajā laikā.

Atsakoties no Zelta līgas, meklēsim pēc iespējas labākus pretiniekus pirms kvalifikācijas turnīra," nākamās vasaras plānus vīriešu volejbola izlasei ieskicēja federācijas ģenerālsekretārs.

Nākamā vasara ražīga būs Latvijas sieviešu volejbola izlasei – dāmas piedalīsies ne tikai Eiropas čempionāta kvalifikācijā, bet startēs arī Eiropas Sudraba līgā. Sieviešu izlasē notikusi ievērojama paaudžu maiņa, un tā tagad ir viena no jaunākajām izlasēm visā Eiropā. Salīdzinot ar iepriekšējiem mēģinājumiem, 2023. gada vasarā sieviešu izlases sniegums bija kvalitatīvāks gan pēc parādītā snieguma laukumā, gan pēc rezultātiem turnīra tabulā – sešās spēlēs gūtas divas uzvaras.

Nenoliedzami, sieviešu izlases volejbolistēm labākie gadi sportā vēl priekšā. Nupat pirmo profesionālo līgumu karjerā noslēdza izlases līdere Marta Kamēlija Levinska, kura karjeru turpinās Turcijas Superlīgā.

"Esam pieteikušies Sudraba līgai, kas arī objektīvi ir mūsu šā brīža līmenis. Tur nedaudz pamainījies formāts – vairs nav grupas, bet būs sabraukumi, kas mums ir par labu, lai sagatavotos Eiropas čempionāta kvalifikācijai. Notiek viens sabraukums Latvijā, sabrauc trīs valstis. Pēc tam nākamais sabraukums citā valstī. Mainās pretinieces, turnīrs ir dinamiskāks, mums interesantāks. Sievietēm plānota dalība gan Sudraba līgā, gan kvalifikācijas turnīrā," stāstīja Tunte, iezīmējot garu, spēlēm bagātu vasaru sieviešu volejbola izlasei, kas komandai ļaus krāt gana augsta līmeņa starptautisku spēļu pieredzi.

Nākamā gada kalendārs, kā arī pretinieki Latvijas vīriešu un sieviešu volejbola izlasēm pagaidām gan vēl nav zināmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti