Sporta ziņas

2024. gada pirmajā spēlē Latvijas - Igaunijas līgā Slobožanskes "Prometey" sakauj "Latvijas Universitātes" basketbolistus

Sporta ziņas

Latvijas hokeja Virslīgas spēle HS "Rīga" - HK "Kurbads"

Kontinentālā kausa pludmales volejbolā finālposma rīkošanai LVF un Jūrmala gaida valdības atbalstu

Hokeja un basketbola pēdās: Latvijā olimpisko kvalifikāciju grib sarīkot arī pludmales volejbolā

Rīgā nākamgad uzņems 2026. gada olimpisko kvalifikāciju hokejā, un Latvija ir pieteikusies sarīkot olimpisko kvalifikācijas turnīru basketbolā. Ja piepildīsies Latvijas Volejbola federācijas (LVF) plāni, Jūrmala varētu vasarā uzņemt arī Kontinentālā kausa turnīru pludmales volejbolā, kur sadalīs pēdējās ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Kontinentālā kausa finālturnīru plāno sarīkot Jūrmalā, kur jau iepriekš pludmales volejbolā ir notikušas augsta līmeņa starptautiskas sacensības. 

Arnis Tunte par plāniem Latvijā uzņemt Kontinentālā kausa finālturnīru pludmales volejbolā
00:00 / 04:57
Lejuplādēt

Ja basketbolā olimpiskā kvalifikācijas turnīra sarīkošana izmaksātu 5–6 miljonus eiro, tad pludmales volejbolā izmaksas provizoriski ir apmēram 10 reižu zemākas. Lai noorganizētu turnīru gan vīriešiem, gan sievietēm, būtu nepieciešami 650 000 eiro, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Arnis Tunte. 

Pēc rīkotāju iecerēm, 400 000 eiro nodrošinātu valsts, bet pārējo summu segtu Jūrmalas pašvaldība, sponsoru finanses un ienākumi par biļešu pārdošanu. 

Pirms LVF ir ieguvusi rīkotāju tiesības, Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) atbalstu nesteidz solīt, bet kopumā nodomu sarīkot Kontinentālā kausa turnīru vērtē atzinīgi. 

"No sportiskā viedokļa, protams, mēs atbalstīsim. Vēl jo vairāk, šis turnīrs ir arī atlase olimpiskajām spēlēm, un tas būtiski palielina mūsu sportistu izredzes kvalificēties olimpiskajām spēlēm," teica IZM Sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs. "Sporta budžetā šādas naudas nav, un piešķirt finansējumu šāda pasākuma organizēšanai ir iespējams tikai ar valdības lēmumu. Mēs kā Sporta departaments vai Izglītības un zinātnes ministrija noteikti atbalstīsim tādu ideju."

Jūrmalā vēlas sarīkot Kontinentālā kausa finālturnīru pludmales volejbolā
00:00 / 04:29
Lejuplādēt

Latvijas pludmales volejbolā neapšaubāmi labākās izredzes tikt uz Parīzi ir Tīnai Graudiņai/Anastasijai Samoilovai. Lai arī viņām sezona nebija tā veiksmīgākā, duetam ir pietiekami labas iespējas kvalificēties pēc vietas reitingā. Savukārt vīriešiem iespējas kvalificēties pēc reitinga praktiski ir zudušas, bet vēl ir izredzes Kontinentālajā kausā. Kādos pāros tur spēlētu Latvijas vīriešu dueti, vēl nav zināms, jo šogad pāru sastāvs ir mainījies gana bieži.

LVF neoficiāli ir zināms, ka pie sevis Kontinentālā kausa turnīru gribētu redzēt arī Šveice, Norvēģija un Austrija.

Tunte piebilda, ka LVF komunikācijā ar Eiropas Volejbola konfederāciju (CEV) ir visaktīvākā, tādēļ novembrī pēc uzaicinājuma dosies uz pārrunām Serbijā ar CEV prezidentu Aleksandaru Boričiču.

Piepildoties visiem LVF plāniem, Latvijā nākamsezon notiks arī pasaules tūres posms, kas gan, visticamāk, būs zemākās pakāpes sacensības, ja Jūrmalā izdosies sarīkot Kontinentālā kausa finālturnīru.

Pludmales volejbolā Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīsies pa 24 duetiem gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā. Pa vienai vakancei vieta gan vīriem, gan dāmām automātiski pienākas frančiem. Olimpiskajām spēlēm kvalificējās arī uzvarētāji pasaules čempionātā, kas pirms mēneša notika Meksikā. Nākamās 17 ceļazīmes sadalīs pēc olimpiskā kvalifikācijas ranga, skaitot 12 labākos rezultātus turnīros no 2023. gada 1. janvāra līdz 2024. gada 10. jūnijam.

Pēdējā iespēja kvalificēties būs vasaras sākumā Kontinentālā kausa finālos, kur katrai pasaules daļai pienāksies pa vienai ceļazīmei. Kontinentālo kausu finālos sadalīs pēdējās piecas ceļazīmes uz Parīzi gan vīriešiem, gan sievietēm. Kontinentālā kausa finālā katru valsti var pārstāvēt divi pāri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti