Volejbols

Eiropas volejbola Sudraba līgas spēles Latvija - Kipra 2. seta epizodes

Volejbols

Eiropas volejbola Sudraba līgas spēle Latvija - Kipra. Intervija ar Kristapu Šmitu

Eiropas volejbola Sudraba līgas spēles Latvija - Kipra epizodes

Latvijas volejbolisti pret Kipru pagarina uzvaru sēriju Eiropas Sudraba līgā. Svarīgākie mirkļi

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Rīgā ar 3:0 pieveica Kipras valstsvienību un grupu kārtu Eiropas Sudraba līgā noslēdza ar uzvarām visās spēlēs. Turnīru latvieši turpinās pusfinālā.

Par spēlē labāko Latvijas izlasē atzītais Hermans Egleskalns nodrošināja 17 punktus, bet 14 punktus pievienoja Kristaps Šmits.

Pirmā seta epizodes

Veiksmīgi spēlē iesaistoties Egleskalnam, mājinieki pirmajā setā panāca 4:1 un neļāva pretiniekiem pārņemt iniciatīvu, lai gan kiprieši spēja samazināt rezultāta starpību. Tuvojoties seta galotnei, Latvijas izlases pārsvars pēc Šmita iespaidīgas gremdes sasniedza 20:13 un pretiniekiem nepalīdzēja arī centieni vairāk riskēt. Setu latvieši noslēdza ar vairākām teicamām epizodēm blokā un rezultātu 25:17. Uzvara setā garantēja Latvijai pirmo vietu grupā.

Otrā seta epizodes

Vēl iespaidīgāks laukuma saimniekiem izdevās otrā seta sākums, izvirzoties vadībā 6:1. Kipras izlase ar veiksmīgām servēm seta vidū spēja rezultāta starpību samazināt, tomēr Latvijas volejbolisti spēles pavedienu nepazaudēja un bija pārāki ar 25:17.

Noslēdzošajā trešajā setā Latvijas izlase gan veiksmīgi darbojās aizsardzībā, arvien apgrūtinot pretiniekiem spēli ar efektīvu bloku, gan atrada labas iespējas uzbrukumā. Seta vidū palielinot pārsvaru līdz 17:8, mača iznākums praktiski bija izšķirts. Punktu pielika teicama Romāna Sauša serve - 25:15.

Saruna ar Kristapu Šmitu

Šmits pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka pēdējā spēlē grupā galvenais bija nepieļaut pašu kļūdas. Lai arī  komanda bez kļūdām neiztika, kopumā spēli izdevās aizvadīt labā līmenī, atzina Šmits. Viņš piebilda, ka svarīgi bija uzvarēt trīs setos, lai Latvija pakāptos valstsvienību rangā.

Vietu turnīra pusfinālā Latvijas un Kipras valstsvienības bija nodrošinājušas jau iepriekš. Latvijas volejbolistiem pirmā vieta grupas turnīrā deva pusfinālā nosacīti vājāku pretinieku Austriju, bet kipriešus gaidīs tikšanās ar otras grupas uzvarētāju Ungāriju.

Austrijā latvieši spēlēs 24. jūnijā, turpretim Jelgavā pretiniekus uzņems 28. jūnijā.

Arī Latvijas un Kipras pirmajā spēlē otrdien Rīgā latvieši bija pārāki ar 3:0.

Gan Latvijas, gan Kipras izlase pirmajās divās spēlēs trīs komandu grupā guva uzvaras 3:0 pār Fēru salu volejbolistiem, garantējot dalību vēlāk jūnijā paredzētajā turnīra pusfinālā.

Otrā Sudraba līgas grupā vietu pusfinālā nodrošināja Ungārija un Austrija, ieņemot attiecīgi pirmo un otro vietu. Divas labākās katras grupas komandas turnīru turpinās pusfinālā, kur tāpat kā finālā uzvarētājus noteiks divās spēlēs mājās un viesos.