Volejbols

Eiropas Sudraba līga volejbolā vīriešiem. Latvija – Kipra. Intervija ar Vladislavu Blumbergu

Eiropas Sudraba līga volejbolā vīriešiem. Latvija – Kipra. Spēles epizodes

Latvijas volejbolisti gūst drošu uzvaru pār kipriešiem Sudraba līgas spēlē

Latvijas vīriešu volejbola izlase otrdien Rīgā ar 3:0 pārspēja Kipras valstsvienību Eiropas Sudraba līgā un pirms pēdējās spēles nostiprināja izredzes grupas turnīru noslēgt pirmajā vietā.

Par spēlē labāko Latvijas izlasē nosauca Edvīnu Skrūderu. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 15 punktiem bija Kristaps Šmits, bet 14 punktus iekrāja Renārs Pauls Jansons.

Otro savstarpējo spēli grupas kārtas noslēgumā Latvijas un Kipras volejbolisti arī aizvadīs Rīgā trešdien, 14. jūnijā.

Pirmā seta epizodes

Latvijas volejbolisti pirmajā setā ātri iekrāja dažu punktu pārsvaru, tomēr kipriešiem pašaizliedzīga spēle aizsardzībā palīdzēja rezultātu līdzsvarot 10:10. Seta vidū Renāra Paula Jansona teicamas serves ļāva veikt atrāvienu līdz 16:12, turklāt latvieši pārliecinoši darbojās gan uzbrukumā, gan blokā. Seta galotnē Kiprai vairs nebija izredžu izglābties - 25:17.

Otrā seta epizodes

Nonākot zaudētājos otrā seta sākumā, Latvijas izlase nospēlēja pacietīgi, nezaudējot pārliecību par saviem spēkiem, un pārņēma vadību 13:12. Vairākās izšķirošās epizodēs lieliski nospēlēja Kristaps Šmits un latvieši palielināja pārsvaru, setu noslēdzot ar 25:17.

Trešā seta sākumā Latvijas izlase uzbrukumā bija uz viļņa un izvirzījās vadībā 6:2. Nesteidzot laukumā laist rezervistus, Latvijas volejbolisti pieaudzēja pārsvaru līdz 12:5 un, rādot iedvesmotu sniegumu, nebija apturami. Seta noslēgumā uz tablo bija rezultāts 25:14.

Saruna ar Vladislavu Blumbergu

Latvijas izlases volejbolists Vladislavs Bumbergs intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandas galvenais treneris Mihals Gogols pēc spēles atgādinājis par vēl gaidāmo nākamo cīņu. Treneris uzsvēris, ka paveikta ir tikai puse no darba un tāds pats sniegums pret Kipru jāparāda arī trešdien. Blumbergs bija gandarīts, ka komandai izdevās apturēt pretinieku līderus un arī pašiem parādīt labu spēli.

Saruna ar Raimondu Liniņu

Savukārt Gogola palīgs Raimonds Liniņš uzsvēra, ka perfekti tika izpildīts spēles plāns, bet trešdien komandai jābūt gatavai jauniem izaicinājumiem. Vai Latvijas izlasē otrajā spēlē būs kādas izmaiņas sastāvā, izlems galvenais treneris, piebilda Liniņš.

Gan Latvijas, gan Kipras izlase pirmajās divās spēlēs trīs komandu grupā guva uzvaras 3:0 pār Fēru salu volejbolistiem, nodrošinot vietu turnīra pusfinālā.

Otrā Sudraba līgas grupā vietu pusfinālā jau ir nodrošinājusi Ungārija, bet uz otru vakanci pretendē Austrija un Gruzija. Divas labākās katras grupas komandas iekļūs pusfinālā, kur tāpat kā finālā uzvarētājus noteiks divās spēlēs mājās un viesos.