«RTU/Robežsardze/Jūrmala» volejbolisti, uzvarot otro finālsērijas maču, panāk sērijā 1-1

Svētdien Jūrmalā notiek Latvijas volejbola čempionāta otrais fināla mačs sērijā līdz trim uzvarām starp "RTU/Robežsardze/Jūrmala" un "Ezerzeme/DU", kurā šoreiz pārāki bija jūrmalnieki, sērijā panākot 1-1.

Sestdien finālsērijas pirmajā spēlē pārāki bija daugavpilieši, kuri 3-2 (23:25, 25:19, 25:18, 16:25, 15:10) pārspēja RTU/"Robežsardze/Jūrmala" komandu, sērijā līdz trīs uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Pirms spēles daugavpiliešu galvenais treneris Rihards Puķītis LTV pauda, ka arī svētdienas cīņā izmantos tos pašus ieročus, kurus pirmajā. Emocionāli puiši esot gatavi cīņai. Treneris pauda cerību, ka puiši ir ievērojuši režīmu un laikus aizgāja gulēt. Bet uzvara otrajā spēlē esot daudz svarīgāka nekā pirmajā.

Pirmsspēles saruna ar Rihardu Puķīti

Jūrmalnieku galvenais treneris Raimonds Vilde pauda, ka ar tādām kļūdām servēs, kādas komanda pieļāva pirmajā spēlē, nevar uzvarēt. Šīs dienas spēles esot vēl svarīgāka, jo pēc tam atspēlēties no 0-2 būs vēl grūtāk.

Pirmsspēles saruna ar Raimondu Vildi

Pirmajā setā ātrāk vadībā izvirzīties spēja uzvaras garšu sajutušie daugavpilieši. Bet pie 15:15 rezultāts beidzot bija izlīdzināts un intriga atgriezās. Ar 25:22 pārāki pirmajā setā bija jūrmalnieki.

1. seta spilgtākās epizodes

"Iznāca kā grāmatā – kapteinis iznāca un savu izdarīja," pēc pirmā seta teica jūrmalnieku trenera asistents Ainārs Cīrulis, kurš uzslavēja Gata Slavēna sniegumu un komanda spēju seta noslēgumā gūt piecus punktus pēc kārtas. Cīrulis uzsvēra, ka arī blokā puiši nospēlējuši ļoti labi.

Saruna ar Aināru Cīruli

Otrajā setā sīvā cīņa punkts punktā turpinājās līdz pat rezultātam 24:24. 27:25 – ar šādu rezultātu otrais sets arī bija jūrmalnieku zīmē.

Otrā seta spilgtākās epizodes

Daugavpiliešu spēlētājs Mārtiņš Jansons pēc otrā seta LTV atklāja, ka pašu vaina vien ir, izlaižot savu spēli, it sevišķi setu galotnēs. Taču, kā norādīja spēlētājs, spēle vēl nav beigusies.

Saruna ar Mārtiņu Jansonu

Trešajā setā cīņa par katru punktu turpinājās – neviena no komandām neko pretiniekam nevēlējās dāvināt. Seta noslēgumā šoreiz pārsvaru uzaudzēja "Ezerzeme", bet ātri vien pārsvaru izsēja, ļaujot jūrmalniekiem atgūt cerību uzvarēt setu. Bet tomēr pārāki bija daugavpilieši ar 25:22.

Ceturtais sets arī turpinājās punkts punktā. Un tikai pašā izskaņā ar 25:23 uzvaru izrāva jūrmalnieki, uzvarot ar 3-1.

Spēles spilgtākās epizodes

Šajā mačā jūrmalnieku rindās ar 19 punktiem izcēlās Matīss Gabduļins, bet 11 guva Patriks Pinka. Savukārt daugavpiliešiem 16 punktus guva Andrijs Širjakovs, bet 11 pievienoja Armands Rokjāns.

Viens no atslēgas spēlētājiem Matīss Gabduļins norādīja, ka viņa darbs ir gūt punktus un viņš, gluži tāpat kā komandas biedri, darīja savu darbu. Pa šo nedēļu komandai kārtīgi jāatjaunos, jāuztaisa Lieldienu olu kaujas un jāgatavojas nākamajai spēlei.

Intervija ar Matīsu Gabduļinu

Sērijas trešā spēlē 15. aprīlī notiks Daugavpilī. Ja būs nepieciešams, tad ceturtā spēle 16. aprīlī notiks Jūrmalā, bet piektā – 19. aprīlī "Ezerzeme/DU" mājvietā.