Soļotājs Rumbenieks pēdējais sasniedz finišu pasaules čempionāta distancē

Arnis Rumbenieks sestdien Pekinā pēdējais šķērsoja mērķa līniju un ieņēma 38.vietu 50 kilometru soļojumā pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Aiz Latvijas vieglatlēta palika diskvalificētie un nefinišējušie sportisti.

Rumbenieks distancē pavadīja četras stundas, 28 minūtes un 55 sekundes, no pārliecinošā uzvarētāja slovāka Mateja Tota atpaliekot vairāk nekā 48 minūtes. No tuvākā sāncenša Rumbenieks atpalika nepilnas 20 minūtes.

Tots uzvaru nodrošināja ar finišu pēc trim stundām, 40 minūtēm un 32 sekundēm. Sudraba medaļnieks austrālietis Džareds Talents atpalika minūti un 45 sekundes, bet vēl 38 sekundes lēnāks lielajā karstumā bija bronzu nopelnījušais japānis Takajuki Tani. 32 gadus vecais Tots izcīnīja Slovākijai pirmo zelta medaļu pasaules čempionātos vieglatlētikā.

Pasaules čempionāts Ķīnas galvaspilsētā noslēgsies svētdien, kad šķēpmešanas finālā startēs Sinta Ozoliņa, bet maratonu skries Anita Kažemāka. Latvijas delegācijas rēķinā jau ir viena medaļa, jo septiņcīņā bronzu nopelnīja Laura Ikauniece-Admidiņa.