Sporta ziņas

Mairis Briedis maijā varētu cīnīties ''Arēnā Rīga''

Sporta ziņas

Nedēļas nogalē gaidāmo sporta notikumu apskats

Soļotāja Agnese Pastare gatavojas Olimpiskajām spēlēm

Soļotājai Pastarei papildus stimulu dod filmas par sportu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

Augustā gaidāmajām Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm ir kvalificējušies 11 Latvijas vieglatlēti. Pagaidām pēdējo ceļazīmi uz Rio no sporta karalienes - vieglatlētikas - pārstāvjiem šomēnes izcīnīja Georga Gutpelca audzēkne Agnese Pastare, kura sacensībās Slovākijā olimpisko spēļu normatīvu pārspēja par minūti un deviņām sekundēm.

Kā uztrenēt meistarību, lai līdz Olimpiskajām spēlēm varētu rezultātu vēl uzlabot, un kur smelt papildu iedvesmu, lai maksimāli kāpinātu sportisko meistarību? 27 gadus vecajai Rīgas Tehniskās Universitātes audzēknei Pastarei spēlēs Rio lieti noderēs Londonā gūtā pieredze. Tad vajadzēja sabalansēt spēkus ar uztraukumu, un neatsverama loma trenerim būs arī tagad.

Gutpelcs sešdesmitajos gados bija vairākkārtējs Latvijas čempions soļošanā un kopā ar Jāni Zviedri kļuva par Latvijā pirmajiem starptautiskās klases sporta meistariem. Šogad trenerim svinēs 80 gadu jubileju, tomēr viņš turpina trenēt audzēkņus Ogrē savā vieglatlētikas skolā "Jūdze” un klātienē dod padomus Pastarei gan treniņnometnēs, gan sacensībās.

Vieglatlētikas disciplīnā liela nozīme ir soļošanas tehnikai, arī tiesnešu subjektivitātei vai objektivitātei. Pastare uzsvēra, ka tagad ir daudz stingrāki noteikumi, sacensības rīko pārredzamās vietās, arbitri arī kvalificētāki. Viņa pati tikai reizi karjerā ir noņemta no distances par tā saucamo skriešanu, kad kājas bijušas pārāk smagas.

Pastare Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 24. vietu un tagad, gatavojoties Rio, zina, kā rezultātu uzlabot un kā mēģināt izvairīties no traumām. Ogrē ir labi treniņapstākļi - gan mežs un Zilie kalni, gan arī šoseja. Lai labāko formu sasniegtu tieši Rio spēļu laikā, vasarā noderētu vēl kāda treniņnometne augstkalnē.

Lai izvēdinātu galvu un saņemtu kādu papildu stimulu, prieks arī par katru jaunu mākslas filmu par sportu. Nule kā redzēta biogrāfiskā drāma "Skrējiens" par leģendāro Džesi Ouensu, kura vēsturiskais triumfs Berlīnes olimpiskajās spēlēs 1936.gadā saniknoja Ādolfu Hitleru, motivēja vēl vairāk trenēties un lika aizdomāties arī par kopējām problēmām.

Personiskais rekords 20 km soļošanā Pastarei ir viena stunda 29 minūtes un 55 sekundes - rezultāts, kas sasniegts pirms trim gadiem Polijā.

Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm kvalificējušies vēl 10 vieglatlēti – arī soļotājs Arnis Rumbenieks, Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Valērijs Žolnerovičs maratonā, daudzcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa, kārtslēcējs Pauls Pujāts, kā arī šķēpmetēji Rolands Štrobinders, Sinta Ozoliņa un Madara Palameika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti