Vaičulei 24. vieta Eiropas vieglatlētikas čempionāta 200 metru sprintā. Spilgtākās epizodes

Latvijas sprintere Gunta Vaičule Itālijas galvaspilsētā Romā pirmdien, 10. jūnijā, nepārvarēja Eiropas čempionāta 200 metru sprinta pusfinālu, ierindojoties 24. vietā. Medaļu komplekti tika sadalīti kopumā sešās disciplīnās.

Vaičule startēja trešajā pusfināla skrējienā. Latvijas sprintere pusfinālā iekļuva, pirmās kārtas skrējienā sasniedzot savu šīs sezonas labāko laiku – 23,23 sekundes.

200 metru pusfināla sprints ar Guntas Vaičules dalību

Pusfinālā Vaičulei nepadevās veiksmīgs sniegums, jo viņa savā skrējienā ierindojās pēdējā vietā, distanci veicot 23,48 sekundēs. Līdz ar to viņa šo Eiropas čempionātu noslēdza 24. vietā.

Intervija ar Guntu Vaičuli

Pēc skrējiena sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) Vaičule atzina, ka labāk jutusies pirms starta pusfinālā.

"Emocionāli biju gatavāka startam. Ar pārliecību gāju uz startu. Es vēl lieku kopā to puzli. Taisnē pazaudējos mazliet. Ir atšķirība, vai skrien pa pirmajām vietām vai raujies pakaļ citām. Šoreiz tā sanāca. Es noteikti gaidīju labāku rezultātu. Ja tā tīri sajūtu līmenī jāvērtē, tad tāpat esmu apmierināta," sacīja Vaičule.

400 metru skrējiena fināls vīru konkurencē

Uzreiz pēc tam norisinājās 400 metru skrējiens vīru konkurencē, kur beļģis Aleksandrs Dūms ar jaunu Eiropas čempionātu rekordu (44,15 sekundes) plūca uzvaras laurus. Otrajā vietā ierindojās brits Čārlzs Dobsons, kurš no uzvarētāja atpalika 0,23 sekundes, bet bronzas godalgu izcīnīja nīderlandietis Lemarvins Bonevacia.

400 metru skrējiena fināls dāmu konkurencē

Dāmu konkurencē 400 metru skrējienā finiša duelī poliete Natālija Kačmareka (48,98 sekundes) pārspēja īrieti Rasideti Adeleki (49,07 sekundes), sasniedzot jaunu sezonas rekordu un izcīnot zelta medaļu. Trešajā vietā, no līderes atpaliekot par 1,1 sekundi, ierindojās nīderlandiete Līke Klavera.

Mozeres uzvaru nesošais lēciens

Sieviešu kārtslēkšanas sacensību izskaņā sportistes fanus priecēja ar taktisku cīņu. Zeltu izcīnīja šveiciete Andželika Mozere, kura pieveica 4,78 metru augstumu. Viņa ar pirmo mēģinājumu nepārvarēja 4,73 metru augstumu, bet jau nākamajā mēģinājumā latiņu pacēla līdz 4,78 metriem, ko viņai izdevās pieveikt.

Otrajā vietā ierindojās grieķiete Aikaterini Stefanidi (4,73 metri), kura pirmos četrus augstumus pārvarēja bez aizķeršanās. Pirmais mēģinājums pārvarēt 4,78 metru augstumu viņai nepadevās, un grieķiete latiņu izvēlējās pacelt līdz līdz 4,83 metru atzīmei. Atlikušajos divos mēģinājumos viņai šo augstumu neizdevās pieveikt.

Trešajā vietā ar 4,73 metru augstumu ierindojās sezonas līdere Molija Kodrija, kura minēto augstumu, atšķirībā no Stefanidi, pieveica tikai ar otro mēģinājumu.

3000 metru barjerskrējiena fināla pēdējais aplis

3000 metru barjerskrējienā vīriešiem sportisti sākotnēji izvēlējās visai lēnu tempu, līdz ar to arī finišā Eiropas čempionāta rekords netika apdraudēts. Dubultuzvaru šajās sacensībās izcīnīja Francijas sportisti. Pirmais finiša līniju astoņās minūtēs un 14,01 sekundē šķērsoja Aleksis Milē, bet tautietis Dižali Bedrani no viņa atpalika 0,35 sekundes. Pie bronzas godalgas tika vācietis Karls Bebendorfs, kurš finišā Milē piekāpās par 0,4 sekundēm.

Mājinieces Fantini zelta metiens vesera mešanā

Mājiniecei Itālijai jau astoto zelta medaļu šajā Eiropas čempionātā atnesa vesera metēja Sāra Fantini, sasniedzot 74,18 metru attālumu. Otro vietu ieņēma pasaules rekordiste Anita Vlodarčika no Polijas, kuras raidītais veseris sasniedza 72,92 metru atzīmi. Par sacensību lielāko pārsteigumu kļuva 21 gadu vecā francūziete Roze Logā no Francijas. Viņas labākais raidījums sasniedza 72,68 metrus.

200 metru skrējiena fināls vīriešiem

Vakara nobeigumā fanus priecēja 200 metru sprints vīru konkurencē. Sprinteriem ar pirmo mēģinājumu neizdevās veikt distanci, jo diskvalifikāciju pēc pāragra starta saņēma vācietis Džošua Hartmans.

Atlikušo septiņu sprinteru konkurencē spēcīgākais izrādījās šveicietis Timotē Mumentālers, kurš distanci veica 20,28 sekundēs, sasniedzot personīgo rekordu. Viņa tautietis Viljamss Reiss tika pie bronzas (20,47 sekundes). Mājinieks Filipo Tortu izcīnīja sudraba medaļu, no uzvarētāja atpaliekot 0,06 sekundes.

10. jūnija dienas sesijā ceļazīmi uz finālu nopelnīja Latvijas šķēpmetējas Līna Mūze-Sirmā un Anete Sietiņa. Viņas cīņā par godalgām dosies 11. jūnija vakarā.

Vieglatlēti līdz 30. jūnijam arī tiecas sasniegt rezultātus, kas nodrošina dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs. Latvijai vairāki vieglatlēti ir tuvu iekļūšanai olimpiskajā delegācijā, bet garantēta dalība ar izpildītu kvalifikācijas normatīvu ir tikai Mūzei-Sirmajai.

Eiropas čempionāts Romas Olimpiskajā stadionā ilgs līdz 12. jūnijam.