Latvijas šķēpmetējs Gailums nodrošina vietu Eiropas čempionāta finālā. Svarīgākie notikumi

Eiropas čempionātā vieglatlētikā otrdien, 11. jūnijā, vietu finālā nodrošināja Latvijas šķēpmetējs Patriks Gailums, kamēr Gatis Čakšs sacensības noslēdza kopvērtējuma 14. vietā, bet Rolands Štrobinders trīs mēģinājumos palika bez rezultāta.

Automātisku kvalificēšanos finālam šķēpmetēji varēja nopelnīt ar šķēpa raidījumu vismaz 82 metru attālumā.

Gailums pirmajā metienā šķēpu raidīja vien 73,77 metru tālumā. Otrais mēģinājums viņam netika ieskaitīts, bet trešajā metienā, kad izšķīrās iekļūšana finālā, Gailuma raidītais šķēps sasniedza 82,39 metru atzīmi.

Patrika Gailuma labākais metiens 

Ar šo metienu viņš sasniedza savu sezonā labāko rezultātu un kvalificējās Eiropas čempionāta finālam.

A grupā bez Gailuma vietu finālā automātiski nopelnīja vēl trīs sportisti - lietuvietis Edis Matusevičs (84,82 metri), soms Olivers Helanders (84,35 metri) un moldāvs Andrians Mardare (82,18 metri).

Gailums pēc starta sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) neslēpa atvieglojumu, ka izdevies sasniegt finālu.

Saruna ar Patriku Gailumu 

"Trūkst vārdu. Šausmīgi liels prieks, ka sanāca. Emocijas ļoti staigā pa viļņiem. Nereāls atvieglojums. Tā bija viena no retajām reizēm, kad sanāca brīdī, kad vajadzēja. Liels prieks, ka esmu finālā, bet vēl lielāks prieks, ka ar šo vēl esmu spēlē par vietu olimpiskajās spēlēs. Pirms pēdējā metiena galvā bija tukšums.

Aiz muguras tikai dzirdēju draudzeni, kura teica: "Tici! Tici, ka tu vari!" Tad es arī ņēmu un ticēju," sacīja Gailums.

Sportists arī atzina, ka draudzene viņam šosezon palīdzējusi brīžos, kad viņš zaudējis ticību saviem spēkiem: "Kad vajadzēja, viņa iespēra pa pakaļu!"

B grupā bez rezultāta trīs metienos palika Štrobinders, bet Čakša tālākais raidījums sasniedza 79,22 metru atzīmi, ar ko nepietika iekļūšanai Eiropas čempionāta finālā. Šāds metiens viņam nodrošināja 14. vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā.

Gata Čakša labākais metiens 

Pēdējais Eiropas čempionāta finālā ar rezultātu 80,52 metri iekļuva Vācijas šķēpmetējs Makss Denings.

Čakšs pēc dalības noslēgšanas Eiropas čempionātā intervijā Latvijas Televīzijai sacīja, ka izpildītie metieni iesildīšanās laikā bijuši krietni labāki par uzrādīto rezultātu kvalifikācijā.

Saruna ar Gati Čakšu 

"Šoreiz daudzi sportisti meta ļoti labi. Ja būtu kāds no maniem iesildošajiem metieniem bijis [kvalifikācijā], varbūt arī būtu ticis [finālā]. Diemžēl atkal nostāšanās sektorā samulsināja mani. Viss kaut kur pazuda. Pēdējo metienu paņēmu pavisam brīvi, bet netrāpīju. Kārtējo reizi kaut kas nepaveicās. Viss ir kārtībā. Nav traumu," savu sniegumu komentēja Čakšs.

Šķēpmešanā medaļas vīru konkurencē tiks dalītas 12. jūnija vakarā.

Vieglatlēti līdz 30. jūnijam arī tiecas sasniegt rezultātus, kas nodrošina dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs. Latvijai vairāki vieglatlēti ir tuvu iekļūšanai olimpiskajā delegācijā, bet garantēta dalība ar izpildītu kvalifikācijas normatīvu ir tikai šķēpmetējai Līnai Mūzei-Sirmajai.

Eiropas čempionāts Romas Olimpiskajā stadionā ilgs līdz 12. jūnijam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti