Rīta Panorāma

Pērn ceļā uz Spāniju pa jūru gājuši bojā 6600 migranti

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Durvis ver jaunā Daugavas stadiona vieglatlētikas manēža

Mājvieta uz ilgiem laikiem: vieglatlēti sāk apgūt jauno Daugavas stadiona manēžu

Daugavas stadiona jaunā manēža ir vieglatlētiem ilgi gaidīts un ļoti nozīmīgs objekts, kas arī Rīgā beidzot ļaus ziemā gatavoties un sacensties starptautiskām prasībām atbilstošos apstākļos, trešdien Latvijas Televīzijā pastāstīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

Latvijas reģionos jau iepriekš situācija ar manēžām bija salīdzinoši laba, turpretim Rīgā jaunais objekts vieglatlētiem atrisinās daudzas problēmas. Vēl aktuāls ir jautājums par Daugavas stadionu, kur notiek rekonstrukcija, bet Miļkevičs cer, ka vasaras vidū tas jau būs lietojams.

"Daugavas stadiona bāze būs tiešām vieglatlētu mājvieta uz ilgiem laikiem," uzsvēra Miļkevičs.

Starptautiskiem standartiem atbilstošā manēža ir ar ļoti plašām virāžām, kas skrējējiem veicinās labus rezultātus. LVS bija iesaistīta manēžas tapšanas procesos, un viss jaunajā būvē ir standartiem atbilstošs, uzsvēra Miļkevičs. Manēža netipiski atrodas ēkas otrajā stāvā virs auto stāvvietas, kas ir ērts risinājums uz treniņiem atbraukušiem sportistiem. 

Miļkevičs nešaubās, ka bez labas bāzes mūsdienās ir grūti veicināt bērnu pieplūdumu vieglatlētikā, un viņš sagaida ļoti lielu pieprasījumu jaunās telpas izmantošanā. Manēžas vidū ir ieklāts dažādām sporta spēlēm piemērots segums, pret ko vieglatlētiem nav iebildumu. Sagaidāms, ka

sporta spēlēm manēžu vairāk izmantos vasarā, kad vieglatlēti gatavojas un startē āra apstākļos.

Jaunajā manēžā ir iespēja darboties ikvienam interesentam, jo par saprātīgu samaksu var iegādāties abonementu, piebilda Miļkevičs. 

Samazināta budžeta dēļ manēžas celtnē gan nav sākotnēji iecerētā LVS biroja, tomēr par svarīgāko vieglatlēti uzskata, ka nekas projektā nav apcirpts sportistiem. LVS darbinieki arvien turpinās strādāt citās telpās Daugavas stadionā.

Rīgā turpinās darboties arī senā Sporta manēža, ko turpinās izmantot bērnu treniņiem. Miļkevičs sagaida, ka

sporta skolas "Arkādija" Rīgas kausa izcīņa 18. janvārī būs pēdējās sacīkstes, kas notiks vecajā Sporta manēžā.

Turpmāk visas sacensības telpās Rīgā paredzēts rīkot tikai Daugavas stadiona manēžā, kur pirmās sacīkstes ieplānotas 3. februārī. 

KONTEKSTS:

Ar Būvniecības valsts kontroles atzinumu Daugavas stadiona daudzfunkcionālo vieglatlētikas manēžu ekspluatācijā nodeva pērn decembrī

Manēža primāri paredzēta treniņiem un sacensībām vieglatlētikas disciplīnās, savukārt ārpus tām – komandu sporta veidu, tostarp volejbola, florbola, handbola un telpu futbola treniņiem un sacensībām. Manēžā ir ierīkota trenažieru zāle, plašas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, sauna, sportistu atpūtas telpas, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas.

Skatītāju tribīņu izvietojumu manēžā būs iespējams mainīt atkarībā no pasākuma veida ar vairāk nekā 1600 sēdvietu pieejamību. Ēkas multifunkcionalitāte nodrošinās iespēju tur rīkot arī koncertus, izstādes un sarīkojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti