Gulbim uzvara pār Soku nodrošina dalību trijos gados pirmajā pusfinālā

Ernests Gulbis pirmajā ceturtdaļfinālā kopš pērnā gada jūlija piektdien Stokholmā trīs setu duelī ar 4-6, 6-3, 6-4 uzvarēja amerikāni Džeku Soku, kurš turnīrā bija izlikts ar ceturto numuru, liecina organizatoru informācija. Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīros Gulbis pusfinālos nav spēlējis tieši trīs gadus.

Cīņā par vietu finālā Gulbis sestdien tiksies ar turnīra galveno favorītu amerikāni Džonu Isneru. Spēles sākums paredzēts apmēram plkst. 16 pēc Latvijas laika.

Ilgi spēlētajā septītajā geimā Soks tika pie punkta Gulbja servē, panākot uzvarai pirmajā setā izšķirošu 4-3 pārsvaru. Toties Gulbis veiksmīgāk sāka otro setu, ar vienu breiku izvirzoties vadībā 3-0. Astotajā geimā Gulbis neizmantoja setbumbu pretinieka servē, toties turpinājumā savā servē nekavējās nodrošināt uzvaru setā.

Izšķirošajā trešajā setā Gulbis ar diviem breikiem panāca 5-2 un servēja par uzvaru mačā, tomēr ranga 18.vietas īpašnieks Soks divus punktus atguva, pirms Ernests pārliecinoši pielika uzvaras punktu.

ATP turnīra ceturtdaļfinālā Gulbis spēlēja pirmo reizi kopš pērn jūlijā sasniedza labāko astoņnieku Šveices pilsētā Gštādē. Savukārt pusfinālu latvietis līdz šim pēdējo reizi sasniedza 2015.gada oktobrī Vīnē.

Gulbis šonedēļ ATP rangā ieņem 145. pozīciju, bet nākamajā reitingā pakāpsies augstāk, jo Zviedrijas galvaspilsētā jau ir nopelnījis 102 punktus.

Jau ziņots, ka kvalifikāciju pārvarējušais Gulbis pamatturnīra pirmajās kārtās pārspēja mājinieku Mikaelu Imeru un guva uzvaru mačā pret pasaules rangā 30.vietu sasniegušo 19 gadus veco kanādieti Denisu Šapovalovu

Zviedrijas galvaspilsētā tenisisti līdz svētdienai sadalīs 686 000 eiro balvu fondu. Ar pirmo numuru turnīrā, kas risinās cietā seguma laukumos, ir izlikts pasaules ranga 10.vietas īpašnieks Isners.