Gulbis pirmoreiz kopš pērnā jūlija sasniedz ceturtdaļfinālu ATP tenisa turnīrā

Ernests Gulbis ceturtdien vēlu vakarā Stokholmas turnīra otrajā kārtā divos setos ar 6-2, 6-4 pārspēja pasaules rangā 30.vietu sasniegušo 19 gadus veco kanādieti Denisu Šapovalovu un pirmo reizi vairāk nekā gada laikā spēlēs Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīra ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija.

Cīņā par vietu pusfinālā Gulbis piektdien vakarā tiksies ar pasaulē 18. raketi amerikāni Džeku Soku, kurš izlikts ar ceturto numuru. ATP turnīra ceturtdaļfinālā Gulbis spēlēs pirmo reizi kopš pērnā gada jūlija, kad sasniedza labāko astoņnieku Šveices pilsētā Gštādē.

Gūt uzvaru mačā Gulbim neliedza astoņas dubultkļūdas servēs, toties viņš ne reizi neļāva pretiniekam gūt punktu latvieša servēs. Ernests atšķirībā no Šapovalova pirmajā setā realizēja abas breika iespējas un ar punktu pretinieka servē devītajā geimā ieguva pārsvaru otrajā setā, nākamajā geimā veiksmīgi servējot par uzvaru mačā.

Gulbis šonedēļ ATP rangā ieņem 145. pozīciju, bet nākamajā reitingā pakāpsies augstāk, jo Zviedrijas galvaspilsētā jau ir nopelnījis 57 punktus.

Jau ziņots, ka kvalifikāciju pārvarējušais Gulbis pamatturnīra pirmajā kārtā pārspēja mājinieku Mikaelu Imeru

Zviedrijas galvaspilsētā tenisisti līdz svētdienai sadalīs 686 000 eiro balvu fondu. Ar pirmo numuru turnīrā, kas risinās cietā seguma laukumos, ir izlikts pasaules ranga 10.vietas īpašnieks amerikānis Džons Isners.