Vienojas virzīt vienreizēju atbalsta maksājumu telpu sporta infrastruktūras uzturēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ministru prezidenta uzdevumā izveidotajā vadības grupā uzņēmēju un nodarbināto atbalstam ceturtdien panāca vienošanos par vienreizēju maksājumu, lai palīdzētu uzturēt sporta nozares infrastruktūras objektus, kurus nesasniedza līdzšinējie kompensācijas mehānismi pēc Covid-19 ierobežošanai ieviestajiem noteikumiem, informēja Ekonomikas ministrija.

Vienošanās paredz atbalstu sporta telpām - fitnesa centriem, sporta klubiem, baseiniem, iekštelpu hallēm, piemēram, volejbolam un tenisam, kā arī ledus hallēm un olimpiskajiem centriem ar kopējo iekštelpu platību virs 500 kvadrātmetriem.

Atbalsts būs vienreizējs fiksēts maksājums, kompensējot 25 eiro par katru sporta iekštelpas kopējās platības kvadrātmetru. Atbalstu varēs saņemt, ja sporta objekta kopējais apgrozījuma kritums Covid-19 krīzes ietekmē 2020. gada decembrī un 2021. janvārī-martā summā, salīdzinot ar 2019. vai 2020. gada attiecīgajiem mēnešiem summā, ir vismaz 60%.

Līdz šim piedāvātie kompensāciju risinājumi sporta nozari sasniedza tikai daļēji, jo atbalsta mehānismu pamatā bija uzņēmumā nodarbināto skaits. Sporta klubos darbinieku skaits ir mazs, savukārt telpu platības ir lielas, paskaidroja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

"Tāpēc esam izstrādājuši atbalsta programmu Covid-19 izplatības mazināšanas pasākumu ietekmētajai sporta nozarei, kas nozarei kompensēs radušos zaudējumus,” norādīja Vitenbergs. "Iekštelpu sporta klubi, halles, baseini un fitnesa centri šobrīd ir slēgti. Tie ir bijuši slēgti vairākkārt kopš pandēmijas sākuma. Pēc ideālā scenārija, ko kopā ar ekspertiem ir izstrādājusi starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa, individuālās sporta nodarbības iekštelpās varēs atsākt ātrākais maijā, kad 14 dienu kumulatīvais [saslimstības] rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniegs 250."

Noteikumus apstiprināšanai par atbalstu Covid-19 izplatības mazināšanas pasākumu ietekmētajai sporta nozarei Ekonomikas ministrija virzīs izskatīšanai tuvākajā Ministru kabineta sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti