Dienas ziņas

"Nepaej garām!": Veronikas stāsts

Dienas ziņas

Izstrādā DP "Silene" aizsardzības plānu

Sāk J. Daliņa stadiona pārbūvi

Valmierā sāk Jāņa Daliņa stadiona pārbūvi 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai nodrošinātu sportistiem kvalitatīvu treniņu infrastruktūru, kā arī radītu atbilstīgu vidi augsta līmeņa sacensībām, Valmierā sākta Jāņa Daliņa stadiona pārbūve. Divu gadu laikā taps moderns stadions un starptautiskiem standartiem atbilstoša vieglatlētikas manēža. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 17 miljoni eiro, no tiem 5,3 miljoni eiro ir valsts budžeta finansējums.

Jāņa Daliņa stadiona pārbūve noritēs vairākās kārtās un to veiks piegādātāju apvienība “Lemminkainen” - uzņēmums, kas būvējis arī vērienīgo Tartu klīnikas kompleksu. Būvnieki jau norobežojuši teritoriju un drīzumā, demontējot tribīņu māju un apkārtējās ēkas, sagatavos būvlaukumu vieglatlētikas manēžas celtniecībai, kas ir šīgada galvenais darbs.

Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes vadītāja Rita Jemšika atzina, ka manēžas būves vietā ir jānocērt vairāk nekā 100 priežu. Koki tiks sagarumoti un pēc tam tiks pārdoti izsolē. Par koku ciršanu jau notikusi publiskā apspriešana un projektam atzinums saņemts arī no Dabas aizsardzības pārvaldes. Tādējādi būs iespēja paplašināt stadiona teritoriju par vairāk nekā 12 tūkstošiem kvadrātmetru, kur izbūvēt manēžu un viesnīcu.

Ja līdz šim zem tribīnēm esošos skrejceliņus nācās dalīt vairākiem sportot gribētājiem, tad jaunajā manēžā būs 200 metru aplis ar četriem celiņiem un piepaceltām virāžām atbilstoši starptautiskām prasībām. Tajā neizpaliks arī tāllēkšanas, kārtslēkšanas un citu disciplīnu sektori, līdz ar to manēžā būs iespēja trenēties un rīkot plaša mēroga sacensības arī ziemā. 

Valmieras pilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārstāvis Ivo Lakučs uzsvēra, ka Latvijas laikapstākļos nevar iztikt bez kārtīgas treniņu vietas telpās, kas ir siltas, muskuļiem labvēlīgas un visos laikapstākļos pieejamas. "Citādāk mēs vienkārši jau teorijā zaudētu visu to sportisko garu," viņš piebilda.

Vieglatlētikas stadiona pārbūvi būvnieki sāks nākamgad, daļēji saglabājot tā vēsturiskās aprises. Sportistiem būs pieejams 400 metru aplis ar deviņiem celiņiem, kas gala lokos sašaurināsies līdz astoņiem. Stadiona centrā atradīsies futbola laukums, turpat arī sektori lodes grūšanai, diska mešanai un citiem sporta veidiem, bet skatītāju tribīnes pēc pārbūves varēs uzņemt vairāk nekā 1200 līdzjutēju. 

Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums ir pārliecināts, ka šāda treniņu bāze noteikti piesaistīs arī sportistus no apkārtējiem novadiem un Latvijas augstas klases sportistus. "Mums ir jābūt vietai, kur tādiem sportistiem izaugt arī nākamajās paaudzēs," teica Gailums.

Soļotāja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions Valmierā atklāts pirms 80 gadiem. Gadu gaitā tas vairākkārt ticis pārbūvēts un paplašināts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti