Valdība atbalsta laureātu prēmēšanu par katru sasniegumu paraolimpiskajās spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Valdība otrdien, 28. septembrī, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātās izmaiņas noteikumos, paredzot paraolimpiskajās spēlēs izcilus panākumus guvušos Latvijas sportistus prēmēt par katru sasniegumu, liecina Ministru kabineta informācija. 

Jaunā kārtība varēs tikt attiecināta arī uz naudas balvu piešķiršana par sasniegumiem 2020. gada Tokijas paraolimpiskajās spēlēs, kur vieglatlēte Diāna Dadzīte un jātnieks Rihards Snikus septembrī izcīnīja pa divām medaļām. Gan Dadzīte, gan Snikus saņems naudas balvu par katru sasniegumu. 

Dadzīte izcīnīja sudraba godalgu diska mešanā un bronzu šķēpmešanā, par ko pienākas naudas balva līdz 85 373 eiro par iegūto 2. vietu un līdz 51 224 eiro par 3. vietu. Rihards Snikus nopelnīja divas sudraba medaļas iejādē un par katru sasniegumu viņam var izmaksāt līdz  85 373 eiro. 

Tādējādi paraolimpiskie sportisti tiek pielīdzināti olimpiešiem, kuri arī iepriekš varēja saņemt naudas balvas par vienās spēlēs gūtiem vairākiem augstiem sasniegumiem.

Olimpiskās spēles īpašu statusu izpelnījās kā četrgades nozīmīgākās sacensības, kur sasniegumi vērtēti visaugstāk, ņemot vērā pārstāvēto valstu skaitu, kā arī pasākuma rezonansi starptautiskā un nacionālā līmenī.
 
Savukārt paraolimpiskās spēles ir četrgades nozīmīgākās sacensības cilvēkiem ar invaliditāti – Tokijā startēja vairāk nekā 4400 sportistu no 161 valsts un tika izcīnīti 539 medaļu komplekti 22 sporta veidos. Līdzīgi kā olimpiskajās spēlēs, arī paraolimpiskajām spēlēm ir plaša rezonanse, tostarp liela Latvijas sabiedrības daļa sekoja līdzi sportistu startiem Tokijā.

Par svarīgu argumentu izmaiņām prēmēšanas sistēmā uzskata arī paraolimpiešu sasniegumu pozitīvo ietekmi uz cilvēku ar invaliditāti iesaisti pielāgotās sporta aktivitātēs.

Valdība arī atbalstīja izmaiņas Latvijas Antidopinga biroja nolikumā, kas nepieciešams valsts atbilstībai Pasaules Antidopinga kodeksa prasībām. Atbilstība Pasaules Antidopinga kodeksam ir obligāts nosacījums, lai sportisti varētu startēt zem savas valsts karoga, kā arī valsts varētu uzņemt starptautiskas sacensības. 

KONTEKSTS:

Ja individuāls sportists vai komanda gūst vairākus panākumus, par kuriem var piešķirt naudas balvu, noteikumi paredz tikai vienu balvu par augstāko sasniegumu. Izņēmuma statuss noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, bija paredzēts tikai individuālajos sporta veidos olimpiskajās spēlēs. Par augstiem panākumiem naudas balvu piešķir gan sportistam, gan viņa treneriem, apkalpojošiem sporta darbiniekiem, ārstiem, personālam un attiecīgajai sporta federācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti