Pēcpusdiena

Diskutē par dizaina nozīmi valsts reputācijas veidošanā

Pēcpusdiena

Aizsardzības ministrija paraksta vienošanos ar medniekiem

Deputāti interesējas par Latvijas sportistu gatavību Phjončhanas olimpiskajām spēlēm

Tikai Latvijas sportistiem nepieciešamās personas izmitinās olimpiskajā ciematā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kvalifikācija Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm beigsies 21.janvārī, tomēr jau pašlaik ir nojaušamas Latvijas delegācijas aptuvenas kontūras. Olimpiskajā ciematā Dienvidkorejā uzturēsies tikai tie delegācijas locekļi, kuri ir iesaistīti sportistu startu nodrošināšanā, bet pārējās personas un uzaicinātie viesi izvietosies ārpus ciemata, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" otrdien teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Latvijas olimpiskās delegācijas izmaksas šosezon visos ziemas sporta veidos ir 4,2 miljoni eiro, un puse izdevumu tiek segta no valsts budžeta, sacīja Vrubļevskis. Latvijas delegācijas uzturēšanos uz vietas Phjončhanā segs Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), savukārt sportistiem un tehniskajam personālam tiks maksāta dienasnauda vienas trešdaļas apmērā no Ministru kabineta noteikumos paredzētās summas, jo uz vietas visi uzturēšanās izdevumi būs apmaksāti. Personas, kas uzturēsies ārpus olimpiskā ciemata, saņems pilnu dienasnaudu.

Daļai Latvijas olimpiešu biļetes uz ziemas olimpiskajām spēlēm jau ir iegādātas, savukārt citiem ir sagatavoti plāni, ja izdosies izpildīt kvalifikāciju. Starptautiskās sacensībās daļā sporta veidu vēl turpinās cīņa par kvalificēšanos olimpiskajam startam, turklāt ir sporta veidi, kuros Latvijā ir asa iekšējā konkurence.

Pašlaik jau ir skaidrs, kurš pārstāvēs Latviju daiļslidošanā, šorttrekā un ātrslidošanā, arī zināms, ka Phjončhanā startēs Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs. Toties nopietna iekšēja konkurence par tiesībām doties uz olimpiskajām spēlēm arvien ir Latvijas izlasē kamaniņu sportā, pastāstīja Vrubļevskis. Vīriešu konkurencē Latvijai ir trīs starta vietas, bet pieci pienācīga līmeņa sportisti. Arī dāmām un divnieku ekipāžām  situācija ir līdzīga.

Risku Latvijas dalībai Phjončhanas spēlēs vairs nerada antidopinga jautājumi, jo nākamgad sāks darboties neatkarīgs antidopinga birojs atbilstoši starptautiskām prasībām. Pieaugs arī dopinga kontroļu skaits, līdz ar to tiks izpildītas visas galvenās Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) prasības. 

Vēl nav zināms, vai uz Phjončhanu dosies par sporta nozari Latvijā atbildīgais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība"). Ministrs pastāstīja, ka par braukšanu vēl nav pārliecināts, jo vēlas vienlaicīgi parakstīt līgumu par sadarbību izglītības jomā ar Dienvidkoreju, bet pagaidām vēl nav zināms, vai visu dokumentu saskaņošana būs laicīgi pabeigta.

Šadurskis noliedza kā nepamatotus izskanējušos pieņēmumus, ka viņa biroja vadītājs Andis Geižāns varētu pavadīt ministru ceļojumā uz Phjončhanu. Ja būs kāds pavadītājs, tad no Augstākās izglītības un zinātnes nodaļas, teica Šadurskis. Savukārt ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs uz olimpiskajām spēlēm nedosies, jo viņam februārī gaidāmas kāzas. 

Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles risināsies no 9. līdz 25.februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti