Dienas ziņas

Militārajās mācībās tiekas 8 valstu spēki

Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums. Vēlēšanu iecirknis Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā

Salaspilieši soli tuvāk sapnim par lielo futbolu

Salaspilī par miljonu eiro stadionu modernizēs atbilstoši starptautiskajām prasībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ieguldot miljonu eiro, Salaspilī kādreizējais skolas stadions pārtaps par Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) prasībām atbilstošu stadionu. Pēc diviem gadiem, modernizācijai beidzoties, Salaspilī varēs ne vien organizēt augsta līmeņa sacensības, bet arī izveidot profesionālu futbola komandu.

Vienīgais stadions Salaspilī par 1,5 miljoniem latu uzbūvēts 2008.gadā. Tolaik tas bijis viens no modernākajiem, bet šodien bojājumi redzami ik uz soļa. Īpaši sliktā stāvoklī ir futbola laukums, kas esot cietis gan no laika zoba, gan sākotnēji nepareizās uzturēšanas.

“Šajā laukumā notiek 2.līgas spēles. 1.līgai saskaņā ar noteikumiem mēs nevaram izmantot laukumu. Tas ir tieši segums, jo no seguma faktiski ir atkarīgas visu sportistu spēju pielietošana spēles laikā, līdz ar to 1.līgai ir īpaši kritēriji, kādam ir jābūt segumam,” stāsta Salaspils Sporta nama direktors Vitālijs Berezņevs.

Stadions ir pašvaldības īpašums, bet futbola laukuma apsaimniekošana jau gadus piecus ir Latvijas Futbola federācijas pārziņā. Parakstītā vienošanās paredz, ka divu gadu laikā Salaspils stadions kļūs par Starptautiskās Futbola federācijas prasībām  atbilstošu sporta bāzi.

“Uz doto brīdi Salaspils novada domei sadarbība ar Latvijas Futbola federāciju ir tāda, ka mēs nodrošinām pašu laukuma segumu un visus darbus, kas saistās ar seguma uzlikšanu, kā arī savu ekspertu viedokli un padomu visa stadiona labiekārtošanā,” stāsta Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Futbols Salaspilī ir populārākais sporta veids. Līdztekus pieaugušo komandām četros klubos futbolu spēlē aptuveni 400 bērni, un tas arī bijis viens no iemesliem, kāpēc šāda vienošanās panākta.

“Mēs šo sapni gaidījām jau ļoti, ļoti ilgi, jo mūsu laukums nav labākajā kvalitātē un bērniem ar katru gadu trenēties ir aizvien grūtāk,” saka sporta kluba ''Kengaroos'' treneris Georgijs Benskis.

Līdztekus futbola laukuma seguma nomaiņai pašvaldība ar savu līdzfinansējumu 600 000 eiro apmērā paredzējusi nomainīt arī skrejceliņa segumu un uzstādīt mūsdienīgu apgaismojumu. Tādējādi tikšot sperts solis tuvāk profesionāla futbola kluba izveidei Salaspilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti