Pieci lielākie izaicinājumi Latvijas sportā 2021. gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Aizvadītais gads pandēmijas dēļ sporta nozarei izvērtās negaidīti smags, un 2021. gads nesolās būt vieglāks, taču tam vismaz var pienācīgi sagatavoties. Latvijas sporta sabiedrībai būs jāiespringst, lai panāktu progresu prioritāru jautājumu risināšanā un gadu pārlaistu pēc iespējas sekmīgāk.

Arī 2021. gadā biežs diskusiju temats solās būt prioritāro sporta veidu noteikšana. Tas būs jau trešais gads, kurā iestiepsies kritēriju izstrāde.

Jaunas prēmēšanas sistēmas izveide, apbalvojot sportistus par izciliem sasniegumiem, nesolās būt vieglāka. Izglītības un zinātnes ministrija sistēmas maiņu sola jau otro gadu pēc kārtas.

Sporta norises 2021. gadā solās būt ne mazāk apgrūtinātas kā pērn, kas sarežģīs dzīvi arī valsts finansējuma sadalē sporta pasākumiem. Esošā krīze vienlaicīgi sniedz arī teicamu iespēju beidzot izstrādāt skaidrus kritērijus finansējuma apguvē, mazinot politisko ietekmi.

Gada lielais jautājums būs Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) reorganizācija. Pirmo reizi 26 gadu laikā vienība tiek atvērta arī neolimpisko sporta veidu izcilniekiem. Taču elitārās atlētu vienības galīgās aprises joprojām ir miglā tītas.

Pārmaiņas gaidāmas arī valsts finansēto sportistu sociālajā aizsardzībā. Kopš 2008. gada ekonomiskās krīzes LOV iekļautie sportisti no valsts saņēma nevis algas, bet pabalstus, kas netika aplikti ar nodokļiem. Latvijas Olimpiskā komiteja tam sola pielikt punktu, sociālās iemaksas padarot obligātas.

Ļoti iespējams, ka lielākie izaicinājumi sporta nozarei izrādīsies tādi, par kuriem šobrīd neviens vēl nemaz nevar iedomāties. Liela loma solās būt olimpisko spēļu norisei. To atcelšanas gadījumā sporta ekosistēma visā pasaulē varētu nonākt jaunu pārbaudījumu priekšā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti