Paraksta līgumu par «Daugavas» stadiona manēžas projektēšanu un būvniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” un būvnieki AS “UPB” ceturtdien, 1. jūlijā, parakstīja līgumu par ilgi gaidītās vieglatlētikas manēžas ar multifunkcionalitāti būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvdarbiem. Manēža Rīgā būs paredzēta vieglatlētikas treniņiem un sacensībām. Ārpus vieglatlētu treniņu laikiem manēžu varēs izmantot komandu sporta veidu, tostarp basketbola, volejbola, florbola, handbola un telpu futbola treniņiem un sacensībām.

Kopējā līguma summa ir 8,96 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, informēja VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions””. Līgums paredz būvprojekta izstrādi septiņu mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas un būvdarbu izpildi 12 mēnešos no atzīmes būvatļaujā par būvdarbu sākšanas nosacījumu izpildi. Līguma izpildes termiņš ir 19 mēneši.

Manēžu būvēs atbilstoši Starptautiskās vieglatlētikas federācijas "World Athletic" noteikumiem, kas ļaus atbilstoši sertificēt sporta infrastruktūru, tajā skaitā skrejceļu segumu un rīkot augsta līmeņa sacensības. Ēkā tiks nodrošināta pilna funkcionalitāte vieglatlētikas treniņu un sacensību norisei – hallē paredzami visi "World Athletic" sacensību telpās noteikumiem atbilstošie sektori un skrejceļi.

Komandu sporta spēļu vajadzībām manēžas vidusdaļā varēs izmantot vienu vai divus laukumus treniņiem vai sacensībām ar atbilstošu grīdas segumu uzstādīšanu. Manēžā būs arī telpas fitnesam, bodibildingam un pauerliftingam, trenažieru zona un klinšu kāpšanas treniņu sektors. Paredzēts izveidot sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, saunu, sportistu atpūtas telpu un miksa zonu, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas, sacensību organizatoru telpu, sporta inventāra uzglabāšanas telpas un noliktavas.

Ēkas multifunkcionalitāte nodrošinās koncertu, izstāžu un sarīkojumu norises, kā arī pulcēšanās vietu Dziesmu un deju svētku dalībniekiem. Izveidos arī Park&Ride stāvparku un teritorijas apsaimniekošanas un uzturēšanas infrastruktūru.

"Daugavas" stadiona valdes loceklis Daniēls Nātriņš ir gandarīts par veikto iepirkuma procedūru un sagaida veiksmīgu sadarbību projekta īstenošanā.

“Iepirkuma nolikumā iekļāvām ļoti elastīgas prasības, kas parasti nav raksturīgi šāda apjoma infrastruktūras objektiem. Rezultātā sasniedzām vēlamo efektu – piedāvājumus iesniedza plašs pretendentu loks un ieguvām ļoti konkurētspējīgu līgumcenu," sacīja Nātriņš. "Esmu pārliecināts, ka, pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar Latvijas Vieglatlētikas savienību un būvnieka UPB pieredzei līdzīgos infrastruktūras objektos, kopīgi sasniegsim mērķi – nodrošināt modernu sporta infrastruktūru jaunu sportisko virsotņu sasniegšanai."

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece plānoto manēžu nosauca par milzīgu ieguvumu ne tikai Rīgai, bet visai valstij. "Šeit varēs notikt augsta līmeņa treniņi un starptautiskās sporta sacensības, kā arī kultūras pasākumi," sacīja Muižniece. "Tāpat "Daugavas" stadions vienmēr bijusi vieta, kur Dziesmu un deju svētkos notikuši mēģinājumi un koncerti. Ar nepacietību gaidīsim brīdi, kad visi varēsim šeit satikties."

Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Sandis Riekstiņš pauda pārliecību, ka konkurss ar 14 pretendentu dalību bija godīgs un atklāts, turklāt iepirkumā ietaupīts finansējums, ko varēs izmantot citiem "Daugavas" stadiona attīstības projektiem.

UPB valdes priekšsēdētājs Dainis Bērziņš ir pārliecināts, ka viņa vadītais uzņēmums ir gana pieredzējis, lai jauno vieglatlētikas manēžas projektu īstenotu ātri un efektīvi, nodrošinot mūsdienīga starptautiska sporta kompleksa tapšanu

Tikmēr Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš uzsvēra, ka jauna un mūsdienīga vieglatlētikas manēža Rīgā ir ļoti ilgi gaidīta un nepieciešama augstiem sasniegumiem.

"Daugavas" stadiona teritorija līdz 2022. gadam tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas dienvidu un ziemeļu tribīnes. Otrais attīstības posms noslēdzās ar ledus halles būvniecību, kura ekspluatācijā tika nodota 2021. gada 14. maijā.

Visi darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” ietvaros. Projektu īsteno VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions” sadarbībā ar Rīgas pilsētas pašvaldību un VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Kopējais projekta finansējums ir 88,28 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti