Sporta ziņas

"TTT Rīga" pārmaiņu krustcelēs

Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Nacionālo sporta padomi turpmāk vadīs bez Ministru prezidenta

Nacionālo sporta padomi turpmāk vadīs bez Ministru prezidenta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mazliet vairāk nekā mēnesi pēc jaunās valdības apstiprināšanas tapis zināms sporta politikas izstrādes komandas jeb Latvijas Nacionālas sporta padomes (LNSP) sastāvs. Tajā vairs nedarbosies Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), bet vadītājas loma uzticēta izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai ("Jaunā Vienotība").

Līdz šim LNSP priekšsēdētāja pienākumus pildīja Ministru prezidents, bet iepriekšējā sasaukumā valdības vadītājs Kariņš piedalījās tikai divās no 18 padomes sēdēm.

Čakša intervijā Latvijas Televīzijai paskaidroja, ka nozares politiku veido Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) kopā ar nozari, tādēļ atbildība vadīt sporta padomi ir izglītības un zinātnes ministram. 

LNSP vadīšana ar valdības lēmumu tika uzticēta izglītības un zinātnes ministrei, jo padomē izskatāmie jautājumi tieši skar nozari, norādīja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs. Pēc viņa teiktā, šāda kārtība nodrošinās padomes efektīvu darbību.

Reformas piedzīvo ne tikai padomes sastāvs, bet gaidāmas izmaiņas arī sporta politikā.

"Ņemot vērā, ka sporta politika ilgstoši ir realizēta caur [budžeta] līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, kas, man liekas, nav adekvāti sporta nozarei, šobrīd tas tiek ielikts jau budžetā," teica Čakša.

Iecerētais valsts budžeta līdzekļu sadalījums sporta nozarei 2023. gadā ir 53,5 miljoni eiro. Pirmo LNSP sēdi plāno aizvadīt pēc valsts budžeta pieņemšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti