Sporta ziņas

Latvijas hokeja virslīga. HK "Mogo/LSPA" - "Zemgale/LLU"

Sporta ziņas

Ministru kabinets apstiprina 294 000 EUR izmaksāšanu balvās Latvijas sportistiem

LU vienojas par Sporta mājas izveidi Torņakalnā

Latvijas Universitāte jauno Sporta māju veidos sadarbībā ar sporta federācijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Universitāte (LU) ar vairākām sporta federācijām vienojusies par daudzpusēju sadarbību, tai skaitā Sporta mājas izveidi Torņakalnā. LU sadarbosies ar Basketbola savienību, Florbola savienību un Volejbola federāciju.

Sadarbības stūrakmens ir topošās Sporta mājas izveide LU akadēmiskajā centrā Torņkalnā, kur jau tapušas Dabas un Zinātņu mājas. Nākamajā posmā paredzēta Rakstu māja, bet trešais posms būs Sporta mājas izveide. Multifunkcionālā sporta centra platība plānota 12 tūkstoši kvadrātmetru.

LU Sporta centra direktors Uģis Bisenieks pastāstīja, ka ap gadumiju sāksies projektēšana, kas ļaus gūt skaidru priekšstatu par sporta zāļu izvietojumu. Sporta mājā paredzētas trīs zāles – divas lielas un viena maza.

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss ir gandarīts par vēl vienas basketbolam noderīgas halles tapšanu. Sporta māja, viņaprāt, būs vēl jo noderīgāka tādēļ, ka atradīsies Pārdaugavā, jo Latvijas Basketbola savienība modernu basketbola centru plāno būvēt Daugavas otrā krastā.

Savukārt Latvijas Volejbola federācijas prezidents Jānis Buks nešaubās, ka visām sadarbības nodomu protokolu parakstījušajām federācijām Sporta mājā vietas pietiks. 

Sporta mājas projektā ir aprēķināts ieņēmumu un izdevumu plāns, bet tuvākajā laikā taps tehniskais projekts. Optimistiskais scenārijs ir Sporta māju uzbūvēt 36 mēnešos, tiesa, to nevar uzskatīt par solījumu un garantiju, paskaidroja Bisenieks.

Svarīgs sadarbības punkts pusēm ir duālā izglītība, kas sportistiem palīdzētu pārejā no sporta skolas uz profesionālu līmeni. LU komanda spēlē Latvijas basketbola līgā, kā arī universitātei ir sadarbība ar sieviešu volejbola čempionvienību ''Rīgas volejbola skola''.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti