Rīta Panorāma

Komiķu Latvijas tūre "Vesels bars komiķu"

Rīta Panorāma

Naskas tuksnesī atklāj milzīgu uz zemes veidotu kaķa zīmējumu

Saruna ar Žoržu Tikmeru un Daini Dukuru par pārmaiņām sporta izglītības jomā un sporta lomu ģimenē

Dainis Dukurs par prioritārajiem sporta veidiem: Sporta sabiedrība ir gana gudra, vidusceļu atradīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) darba variantā tapušās sporta veidu prioritātes tabulas nesatrauc pieredzējušo skeletona treneri Daini Dukuru, lai gan viņš apzinās, ka katram savs krekls ir tuvāks. Dukurs, kurš ir arī bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda" valdes priekšsēdētājs, otrdien Latvijas Televīzijā teica, ka diskusijai jābūt mazliet ilgākai, lai visas iesaistītās puses viena otrā ieklausītos.

Dukurs neuzskata, ka sporta politikā varētu sekot kādi lēmumi, kas pasliktinātu bobsleja un skeletona situāciju, jo arī tabulu un prioritāšu veidotāji ir ieklausījušies dažādos argumentos. Tādēļ Dukurs ir pārliecināts, ka tiks atrasts pieņemams risinājums.

"Patiesība būs kaut kur pa vidu, gan jau atradīs," teica Dukurs. "Ir vajadzīga diskusija bez apvainojumiem un bez pārmetumiem. Domāju, ka Latvijas sporta sabiedrība ir gana gudra, lai atrastu vidusceļu un sakārtotu šo jautājumu bez tā, lai kāds tiktu nostumts malā un nepelnīti apvainots, ka nav tā cienīgs."

Dukura domas vairāk aizņem gatavošanās atbildīgākajiem startiem, kas nav vairs aiz kalniem. 

Siguldas trase Dukura pārraudzībā jaunajā sezonā jau divas nedēļas strādā, piesaistot 12 Eiropas valstu sportistus. Trasē darbojas laboratorija, un braucienus sportisti var veikt tikai pēc pašizolācijas posma un saņemta negatīva Covid-19 testa. Valdības lēmumi šādu darbošanās sistēmu atļauj kā gatavošanos Pasaules kausa sacensībām, paskaidroja Dukurs. Sportisti prasības ievēro, bet vietējiem darbiniekiem arī jāpieskata, lai viesu gaitas nebūtu ārpus trases vai mītnes vietas. 

"Šobrīd es pilnīgi par to [prioritāro sporta veidu rangu] neuztraucos, zinu, kādi uzdevumi man ir ar saviem audzēkņiem, gatavojoties nākamajām olimpiskajām spēlēm," paskaidroja Dukurs. "Jaunā LOK [Latvijas Olimpiskās komitejas] vadība un izpildkomiteja padomās arī par tiem augsta līmeņa sportistiem, kas varētu nest Latvijas vārdu ar izcīnītām medaļām un augstām vietām pasaulē."

Savukārt 

LOK prezidents Žoržs Tikmers, kurš nule kā amatā aizvadījis 100 dienu, pastāstīja, ka prioritāro sporta veidu noteikšanas procesā gaida veiksmīgu darba grupas veikumu.

Viņaprāt, netiks pieņemti ātri un pārsteidzīgi lēmumi, tādēļ jāgaida rezultāts un jārod atbilde uz jautājumu, ko nozīmēs prioritārs sporta veids. Tikmers atgādināja, ka LOK jau pirms gada rosināja apzināt augstu sasniegumu sportu un tautas sportu kā divus atsevišķus virzienus.

LOK pašlaik aktīvi strādā partneru piesaistīšanā, lai organizācijas budžetu 2021. gadā palielinātu par miljonu eiro, neskaitot "Latvijas Valsts mežu" ziedojumu, kas pastarpināti ir valsts finansējums, pastāstīja Tikmers. 

Par svarīgu sabiedrībā kopīgi risināmu uzdevumu Tikmers nosauca bērnu iesaistīšanu sportā. Lai meklētu atbildes izaicinājumiem, LOK otrdien rīko tiešsaistes konferenci “Bērnu un jauniešu sports Latvijā: kāda ir jaunā realitāte?”, kur viens no runātājiem būs arī Dainis Dukurs.

Konferencē Dukurs stāstīs par pieredzi sportā, ar saviem dēliem un viņu draugiem sākot skeletonu Latvijā no nulles. Dukurs atzina, ka jaunākās paaudzes iesaistīšana fiziskajās aktivitātēs ir liels izaicinājums, jo pēc saviem mazbērniem viņš redz, ka prioritāšu pirmajā vietā ir dažādas tehnoloģiju ierīces. 

Siguldā Dukuram bija plāns rudenī izveidot jauniešu grupu ar skatu uz nākamajām jaunatnes olimpiskajām spēlēm, bet speciālists pārliecinājās, ka dižs pieaugums sporta veidā vasarā izpalika. "Aina nav tik laba, kā cerējām," paskaidroja skeletonistu Martina un Tomasa Dukuru tēvs.

Pirms sešiem gadiem Siguldā izveidotajā sporta klasē šoruden veica testus, un to rezultāti neiepriecināja.

Arī Siguldā daudz jāpiestrādā, lai bērni izaugtu fiziski attīstīti, par profesionālo sportu pat nerunājot, piebilda Dainis Dukurs.

Savukārt Tikmers uzteica Dukurus kā sportiskas ģimenes piemēru, bet atzina, ka pandēmijas laikā situācija ir duāla – LOK prezidents grib, lai paša bērni turpinātu sportot, tajā pašā laikā viņš nevēlas tādu epidemioloģisko situāciju kā Īrijā, Francijā vai Čehijā, kur saslimstības līmenis ir ļoti strauji kāpis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti