Baltijas valstu un Polijas sporta ministri vēršas pret Krievijas un Baltkrievijas atlētu dalību sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas sporta ministri ceturtdien apstiprināja kopīgu deklarāciju ar mērķi nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskās sacensībās un pasākumos arī neitrālu atlētu statusā, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Videotikšanās laikā ministri nosodīja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vēlmi meklēt risinājumus, kā agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautiskās sacensībās. Ministri uzsvēra, ka centieni atgriezt Krievijas un Baltkrievijas sportistus starptautiskās sacensībās pat neitralitātes statusā leģitimizē politiskus lēmumus un abu agresorvalstu propagandu, tādēļ nedrīkst pieļaut sporta jomas izmantošanu uzmanības novēršanai no Krievijas agresijas pret Ukrainu.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") informēja, ka Latvijā ir ļoti skaidra nostāja un starptautiskās sacensībās netiek pieļauta Krievijas un Baltkrievijas sportistu, treneru vai sporta darbinieku dalība neatkarīgi no tā, vai viņi startē zem neitrālā karoga vai ar citas valsts licenci. Nostāju Latvija nemainīs arī turpmāk. Savukārt

līgumos par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu Latvijas sporta organizācijām plānots iekļaut nosacījumu, ka finanses nedrīkstēs novirzīt sportistiem un sporta darbiniekiem, kuri piedalās sacensībās līdzās Krievijas vai Baltkrievijas sportistiem neatkarīgi no atlētu statusa, starptautisko sporta federāciju noteikumiem un lēmumiem.

Tādējādi sagaidāms, ka Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) atbalstu zaudēs tenisiste Aļona Ostapenko, kura ir viena no 17 sportistiem LOV Zelta sastāvā vasaras sporta veidos. Tenisā Krievijas un Baltkrievijas sportisti turnīros piedalās neitrālu dalībnieku statusā. Jautājums varētu būt arī par Latvijas futbolu, jo nacionālās izlases piedalās kvalifikācijas turnīros, kur startē Baltkrievijas komandas, lai arī izlozes dēļ savstarpējas spēles nav notikušas pēc pērn Krievijas sāktās militārās agresijas pret Ukrainu.

Polija un Baltijas valstis arvien atbalstīs Ukrainas sportistus, trenerus un sporta jomas pārstāvjus, turpinot aizstāvēt kopīgas vērtības, brīvu un demokrātisku valstu intereses, vēstīja IZM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti