ASV studentiem gatavo izmaiņas amatierisma noteikumos, sportisti varēs pelnīt ar reklāmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

ASV studentu sporta asociācija (NCAA) šonedēļ nobalsoja par nepieciešamību ieviest izmaiņas amatieru statusa noteikumos, kas sportistiem nodrošinās komerciālas tiesības uz sava vārda un tēla izmantošanu, vēstīja Ziemeļamerikas mediji. Izmaiņas varētu stāties spēkā 2021.gada 1.janvārī, tomēr NCAA komandu studentiem arvien būs liegts saņemt atlīdzību par dalību un rezultātiem sportā.

Precīzs gaidāmo izmaiņu apmērs vēl nav skaidrs, NCAA vien paziņojot, ka noteikumus par sportistu vārda un tēla tiesībām izvērtēs nekavējoties. NCAA reakciju veicināja Kalifornijas un Floridas štatā virzītie likumi, kas atļautu studentu sporta dalībniekiem saņemt naudu par dalību reklāmās.

NCAA uzsvēra, ka arī turpmāk skaidri būs nošķirts augstskolu un profesionālais sports, turklāt pilnīgi vienlīdzīga attieksme augstskolās valdīs gan pret sporta iesaistītiem, gan neiesaistītiem studentiem, saglabājot galveno akcentu uz izglītības iegūšanu. 

Paliks spēkā arī NCAA koncepcija, ka sportisti nav augstskolu darbinieki, tādējādi viņiem nevarēs maksāt algu. Savukārt NCAA sacensībās arvien tiks nodrošināts, ka studentiem nav jāsacenšas ar profesionāļiem. 

NCAA noteiktā amatierisma definīcija līdz šim ir liegusi studentiem saņemt atlīdzību ne tikai par iekļaušanos augstskolas komandā un sasniegtajiem rezultātiem, bet arī nepieļauj gūt materiālu labumu no sava tēla un vārda izmantošanas. NCAA ir gatava veikt daļējas izmaiņas noteikumos, lai visā valstī studentu sportu regulētu viens noteikumu kopums, kas neatšķirtos dažādos štatos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti