ASV Senāts pieņem likumu pret starptautiskām dopinga shēmām, antidopinga uzraugi bažīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

ASV Senāts pirmdien pieņēma likumu, kas padara par kriminālu pārkāpumu starptautiskas dopinga afēras, ja noziedzīgās shēmas varētu ietekmēt ASV sportistu vai uzņēmumu intereses, vēstīja aģentūra AP. Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) gan bažījas, ka likuma pieņemšana ievieš dubultus standartus cīņā pret dopingu.

Trauksmes cēlāja Grigorija Rodčenkova vārdā nosauktais antidopinga likums (RADA) paredz ASV iestādēm tiesības tiesā vērsties pret dopinga pārkāpējiem, lai panāktu notiesājošus spriedumus krimināllietās par nozīmīgu starptautisku sacensību ietekmēšanu ar sportā aizliegtām vielām vai metodēm. 

Pēc likuma stāšanās spēkā par tā pārkāpšanu varēs piespriest līdz 10 gadiem cietumā un līdz viena miljona dolāru soda naudu. Likums attieksies uz visām nozīmīgajām starptautiskām sacensībām, kur startē ASV sportisti, finanšu atbalstu rīkotājiem sniedz ASV darbojošies uzņēmumi vai tiek saņemti maksājumi par raidīšanas tiesībām. 

Rodčenkovs iepriekš pauda gandarījumu par likuma virzību un norādīja, ka tas ļaus vērsties pret pārkāpējiem, kas līdz šim palikuši nesodīti. Patvērumu ASV atradušais Rodčenkovs atklāja pasaules sabiedrībai Krievijas dopinga programmu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs. 

Savukārt WADA satraucas par ASV likuma neattiecināšanu uz savas valsts profesionālajām un augstskolu sporta līgām. Likumprojektā sākotnēji bija iekļautas arī ASV līgas, taču dokumenta gala variantā tās nav pieminētas. WADA arī satraucas, ka trauksmes cēlāji nevēlēsies sniegt informāciju, ja viņiem būs jārēķinās ar notiesāšanas risku. Rodčenkova likums, WADA ieskatā, liedz iespēju sportistiem visā pasaulē piemērot vienotus antidopinga noteikumus.

ASV parlamenta Pārstāvju palāta likumu pieņēma jau pērn oktobrī, bet, lai tas stātos spēkā, vēl nepieciešams ASV prezidenta paraksts.

Savukārt ASV ģenerālprokuroru likums rosina izstrādāt kārtību, kas ļautu ASV Tieslietu ministrijai palīdzēt prasību iesniedzējiem iegūt pierādījumus ārzemēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti