Saeimas komisija virza aizliegumu Latvijā rīkot sacensības ar agresorvalstu sportistu dalību

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrdien, 31. oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā, paredzot aizliegt Latvijā organizēt nacionālo vai jauniešu izlašu sacensības komandu sporta spēlēs ar Krievijas vai Baltkrievijas sportistu dalību zem savas valsts karoga vai neitrālā statusā.

Deputāti akcentēja tendenci starptautiskajā sporta sabiedrībā atbalstīt lēmumus, kas varētu ļaut atgriezties starptautiskā  apritē Krievijas un Baltkrievijas komandām, pavēstīja Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā. Latvijas komandas tādējādi varētu tikt ielozētas vienā grupā ar kādu no agresorvalstu komandām un pēc pašreizējiem likumiem – būtu spiestas spēlēt, saņemt tehnisko zaudējumu vai maksāt naudas sodu.  

Iecerētie grozījumi ir pārspriesti ar sporta nozares pārstāvjiem, uzsvēra likumprojekta autori. Turpmākajos lasījumos plānots iekļaut likumprojektā aizliegumu Latvijas izlasei spēles ar Krievijas vai Baltkrievijas komandām aizvadīt ne tikai mājās, bet arī neitrālā laukumā.

Likuma grozījumu pamatmērķis ir uzsvērt Latvijas solidaritāti ar Ukrainu un nepieļaut jebkādus Krievijas centienus sporta sacensībās leģitimizēt savus kara noziegumus.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl trīs lasījumos jāatbalsta Saeimai.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti