Vienojas izstrādāt memorandu iedzīvotāju fiziskās aktivitātes veicināšanai

Tautas sporta pārstāvji trešdien tikās ar veselības ministru Hosamu Abu Meri ("Jaunā Vienotība"), lai meklētu risinājumus, kā padarīt iedzīvotāju dzīvesveidu fiziski aktīvāku. Veselības ministrija (VM) paredz ar tautas sporta organizācijām izstrādāt kopīgu memorandu, lai rastu ceļu uz krietni augstāku fizisko aktivitāšu īpatsvaru sabiedrības ikdienā.

Latvijā ir zema iesaiste fiziskās aktivitātēs un, pēc "Eirobarometra" datiem 2022. gadā, tikai 9% iedzīvotāju regulāri nodarbojas ar sportu. Savukārt veselīgo dzīves gadu skaits Latvijā ir zemākais Eiropas Savienībā ar 53,8 gadiem. Eiropas Savienībā vidēji šis rādītājs ir 63,6 gadi.

Tautas sporta organizatori sabiedrības veselības interesēs meklē sadarbību ar Veselības ministriju
00:00 / 04:28
Lejuplādēt

VM parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis ("Jaunā Vienotība") Latvijas Radio pastāstīja, ka ministrija izvērtēs iespējamu partnerību ar tautas sporta organizācijām un izstrādās sadarbības memorandu, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu sabiedrības fiziskās aktivitātes rādītājus. VM vēlas arī panākt izmaiņas politikas plānošanā, lai dokumentu izstrādē uzsvaru liktu uz praktisku darbību īstenošanu. Par vēl vienu svarīgu jautājumu Uršuļskis nosauca veselīga dzīvesveida sadaļas iekļaušanu citu ministriju plānos. 

Savukārt tautas sporta pārstāvji piedāvā Latvijā ieviest efektīvo Somijas modeli, kur fiziski aktīva dzīvesveida veicināšanai sadarbojas visas ministrijas un vienota veselības sporta plāna īstenošanai ir arī atvēlēts valsts finansējums. Latvijas Veselības un fitnesa asociācijas valdes priekšsēdētājs Gints Kuzņecovs sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra, ka ir svarīgi panākt dažādu ministriju sadarbību vienota plāna ieviešanā. 

Tautas sporta pārstāvji saskata, ka vēlamā rezultāta sasniegšanai veselības sportam ir nepieciešams caurskatāms un paredzams ilgtermiņa finansējums. Atsevišķas fizisko aktivitāšu popularizēšanas kampaņas ir rīkotas arī iepriekš, tomēr bez visaptverošas pieejas tās nedod pietiekamu rezultātu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti