Biedrību un nodibinājumu sporta nodarbību maksu plāno neaplikt ar PVN

Veidojot 2024. gada valsts budžetu, plānots atbrīvot no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) biedrību un nodibinājumu noteikto maksu par dalību sporta sacensībās un nodarbībās, paredz valdības apstiprinātais Finanšu ministrijas (FM) ziņojums par nodokļu politiku. 

Pašlaik ar PVN neapliek sporta izglītību bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam, ja to piedāvā izglītības iestāde, kura ir reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā. Tomēr pakalpojumus sportā nodrošina ne tikai reģistrētās izglītības iestādes, bet arī biedrības, kas saņēmušas licenci pašvaldībā.  

Valdība otrdien, 26. septembrī, uzdeva Finanšu ministrijai izstrādāt izmaiņas likumā, nosakot, ka

ar PVN neapliek biedrību un nodibinājumu reģistrā reģistrētas organizācijas maksu par dalību tās rīkotajos sporta pasākumos, ja sacensību vai nodarbību mērķis nav gūt papildu ienākumus. 

Ja tomēr no sporta sacensību vai nodarbību organizēšanas tiek gūti papildu ienākumi, tie novirzāmi biedrības vai nodibinājuma mērķu nodrošināšanai sporta jomā vai nodarbību nodrošināšanai vai pilnveidošanai. 

Eiropas Savienības direktīva nenosaka vecuma ierobežojumu atbrīvojuma no PVN piemērošanā pakalpojumiem, kas cieši saistīti ar sportu un ko personām sniedz bezpeļņas organizācijas. Tādējādi nav nepieciešams noteikt vecuma ierobežojumu personām maksai par sporta nodarbību, ko neapliek ar PVN, norādīts valdības apstiprinātajā ziņojumā. 

Plānots arī noteikt, ka ar PVN neapliek maksu par bērnu uzturēšanos nometnēs, kuru organizēšanu reglamentē normatīvie akti izglītības jomā. 

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība") valdības sēdē norādīja, ka, atbrīvojot no PVN sporta nodarbības, tas būs skaidrs signāls sabiedrībai, īpaši, ņemot vērā veselības rādītājus Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti