Krievija par atstādināšanu no sporta sacensībām vērsīsies arbitrāžas tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) pārraudzības padome ceturtdien iepriekšparedzami nolēmusi vērsties Starptautiskajā Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), lai apstrīdētu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) lēmumu, kas valsti uz četriem gadiem izslēdz no augstākā līmeņa starptautisko sacensību aprites, liecina aģentūras RIAN informācija.

RUSADA pārraudzības padomes priekšsēdētājs Aleksandrs Ivļevs pastāstīja, ka tika pieņemts lēmums pārsūdzēt lēmumu, kas atzīst RUSADA par neatbilstošu WADA kodeksam.

"Pārraudzības padomei ir ir tiesības sniegt rekomendācijas RUSADA pilnsapulcei. Nolēmām nepiekrist šim [WADA] lēmumam," teica Ivļevs.

Neapmierinātību ar WADA lēmumu ceturtdien pauda Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Kremļa saimnieks sacīja, ka "WADA lēmumam ir kaut kāda politiska pieskaņa".

Lēmuma pieņemšanā neiesaistītais RUSADA ģenerāldirektors Jurijs Ganuss iepriekš apšaubīja Krievijas izredzes arbitrāžā panākt sev labvēlīgu lēmumu. RUSADA pārraudzības padomes locekļu vidū ir pārstāvji no Krievijas Sporta ministrijas, kura jau iepriekš pauda pārliecību, ka jāvēršas CAS, lai panāktu RUSADA neatbilstības statusa atcelšanu. 

Sagaidāms, ka CAS lēmums varētu kļūt zināms ne agrāk kā 2020. gada aprīlī,

ja laicīgi tiks nokomplektēts tiesas sastāvs lietas izskatīšanai.

Arbitrāžas lēmums būs saistošs visām pasaules Antidopinga kodeksu parakstījušajām pusēm. Krievijai nelabvēlīga sprieduma gadījumā tās sportistiem četrus gadus būs liegts zem savas valsts karoga startēt olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātos, kā arī citos augstākā līmeņa pasākumos. Krievijai tas liegtu arī uzņemt pasaules čempionātus, uz kuru rīkošanu tā ir ieguvusi tiesības. 

Arī CAS nelabvēlīga sprieduma gadījumā dopingā neiesaistītiem Krievijas sportistiem varētu nodrošināt tiesības startēt neitrālu atlētu statusā. Tiesības lemt par Krievijas sportistu pielaišanu augstākā līmeņa sacensībām būs sporta veidu starptautiskajām federācijām sadarbībā ar WADA. 

Jau vēstīts, ka pērn Krievijai līdz 31. decembrim vajadzēja iesniegt WADA Maskavas antidopinga laboratorijas datus. Noteiktajā termiņā tas netika izpildīts, turklāt pēc WADA pārbaudēm atklājās, ka iesniegtajos datos ir viltojumi. Tas bija galvenais iemesls, kādēļ WADA piesprieda Krievijai četru gadu diskvalifikāciju.

KONTEKSTS:

2015.gadā WADA par 2014.gada Soču ziemas olimpiskajās spēlēs īstenotu valsts mēroga dopinga sistēmu atcēla RUSADA atzīšanu. Pērn Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs antidopinga noteikumiem atbilstošiem Krievijas sportistiem ļāva startēt neitrālu atlētu statusā. RUSADA statusu nosacīti atjaunoja 2018.gadā, bet WADA turpināja analizēt Maskavas antidopinga laboratorijas datubāzē iegūtu informāciju.

Maskavas Antidopinga laboratorijas datubāzē glabājās dati par Krievijas sportistiem no 2012. līdz 2015.gadam veiktajām dopinga analīzēm. Datu saglabāšana nemainītā veidā bija viens no nosacījumiem RUSADA atbilstības nosacītai atjaunošanai pērn septembrī. Janvārī WADA saņēma laboratorijas datus, taču konstatēja, ka tajos ir veiktas izmaiņas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti