Valsts finansējumu sporta federācijām paredz piešķirt līdz februāra beigām

Sporta federācijas un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) otrdien Saeimas Sporta apakškomisijā turpināja diskusijas par valsts finansējuma sadali. Līdz ar jauno finansēšanas modeli iekavētā līdzekļu piešķiršana sportistiem un federācijām varētu ilgt līdz februāra beigām.

Daļa federāciju atbalsta jauno finansēšanas modeli, bet daļa ne – sporta organizācijas ir sadalījušās divās nometnēs. Salīdzinājumā ar pērno gadu vairāk nekā 140 000 eiro valsts finansējuma pieaugums paredzēts Latvijas Futbola federācijai, bet Latvijas Hokeja federācija saņemtu 35 000 eiro mazāk nekā pērn.

Saeimā diskutē par valsts finansējumu sportam
00:00 / 03:22
Lejuplādēt

Galvenais fokuss, ko uzsver par sportu atbildīgās IZM pārstāvji, ir bērnu un jaunatnes sportam pievērstā uzmanība. Līdz ar to finansējuma sadalījums atbilstoši jaunajiem kritērijiem ir mainījies. Tieši vārds "pārmaiņas" ir visvairāk sabangojis sporta sabiedrības viedokļus, un šobrīd par finanšu dalīšanu federācijām ir liela neziņa.

Sporta federācijas gaida atbildes uz jautājumu, kad tās saņems finansējumu. Izskanējuši pārmetumi, ka finansējums kavējas, kas gan nav nekas jauns, jo arī iepriekšējos gados bijusi līdzīga situācija.

IZM Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts norādījis, ka lēmumprojektus ar federācijām plānots saskaņot jaunnedēļ. Taču aktuāls ir arī jautājums, kad būs publiskots viss saraksts ar federācijām un katrai atvēlēto finansējumu.

Sporta departamentā darbojas astoņi cilvēki, kuriem pilna uzmanība esot vērsta uz federāciju finansējuma jautājumiem. Sporta sabiedrība cer uz finansējuma lietu pēc iespējas ātrāku sakārtošanu, bet visdrīzāk tā noslēgsies tikai februāra beigās.

Latvijas Olimpiskā komiteja izsūtīja vēstuli olimpiešiem, ka pārtrauc finansēt atlētus, jo nav saņemts valsts finansējums. Tālāk finansēšanas grožus jeb darba līgumus ar sportistiem parakstīs Latvijas Olimpiskā vienība. Tās valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš norādīja, ka šobrīd tiek strādāts, lai sportisti pēc iespējas ātrāk tiktu pie finansējuma.

KONTEKSTS:

Valdība janvārī atbalstīja jaunu sporta organizāciju finansēšanas kārtību, kas paredz IZM centralizētu lomu valsts piešķirtā finansējuma administrēšanā atzītajām sporta federācijām, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas Sporta federāciju padomei un Latvijas Paralimpiskajai komitejai. IZM paredzēts arī uzraudzīt piešķirtā finansējuma izlietošanas atbilstību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti