VIDEO: Glābiņš vai lamatas? Debates par totalizatoru finansēm jauniešu sportā

Sporta totalizatori ir kļuvuši par ļoti nozīmīgu finanšu avotu Latvijas profesionālajā un amatieru sportā, veicinot lielākas iespējas, bet tajā pašā laikā vairojot bažas par atkarību veicināšanu. Starptautiskā ielu sporta konferencē "Medicines for Worlds Ghettos" trešdien Rīgā dažādu nozaru pārstāvji diskutēja par sporta totalizatoriem jauniešu sporta projektos.

Ielu sporta straujā attīstība un nonākšana arī olimpisko spēļu programmā pasākuma organizatorus rosināja debatēt par totalizatoru ietekmi uz jauniešiem. Jautājums ir īpaši nozīmīgs ielu sportā, kur dominē jauniešu auditorija. Pašreizējā situācijā sabiedrībā un likumdevējos pieaug pretestība totalizatoru ietekmei, bažījoties par reklāmas veicinātu atkarību no azartspēlēm, tajā pašā laikā pieeja finansējumam no citiem avotiem sportā ir ļoti ierobežota. 

"Mēs esam lielu pārmaiņu priekšā – būt vai nebūt sporta totalizatoriem," atzina kustības "Ghetto Games" izveidotājs Raimonds Elbakjans. "Pasaulē ir ļoti dažādas pieredzes, tāpēc šis ir nacionāla mēroga jautājums, kurā virzienā mēs kā valsts iesim un kādas sekas būs mūsu izvēlēm."

Līdzās Elbakjanam diskusijā piedalījās vairākkārtējs Latvijas čempions BMX frīstailā Tomass Grīnbergs, SIA "William Hill Latvia" izpilddirektors un Latvijas Golfa Federācijas prezidents Jānis Trēgers, kā arī ārsts un politiķis Pēteris Apinis.

Konference "Medicines for Worlds Ghettos" ir veltīta tendencēm ielu sportā, piedāvājot platformu pieredzes apmaiņai, un dalība tajā ir bezmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti