Riteņbraucējs Neilands: Valdībai būtu jāķeras klāt sporta organizācijām, nevis sportistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Liedzot valsts finansējumu sportistiem, kas ir piedalījušies sacensībās ar Krievijas un Baltkrievijas dalībniekiem, valdība ir vērsusies pret pašu atlētiem tā vietā, lai starptautiskās sporta organizācijās censtos panākt agresorvalstu pārstāvju atstādināšanu, Latvijas Radio ceturtdien teica riteņbraucējs Krists Neilands.

Valsts finansējums tika liegts pieciem Latvijas sportistiem – riteņbraucējiem Kristam Neilandam un Tomam Skujiņam, kā arī trim tenisistēm. Lēmumu par finansējuma apturēšanu pieņēma Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) valde saskaņā ar LOK un Izglītības un zinātnes ministrijas līgumu. 

Krists Neilands un Toms Skujiņš par lēmumu apturēt viņiem valsts finansējumu
00:00 / 04:08
Lejuplādēt

Lēmums būtībā ievieš sankcijas pret saviem sportistiem laikā, kad Ukraina neierobežo savu atlētu dalību starptautiskās sacensībās, kur piedalās Krievijas vai Baltkrievijas sportisti. Neilands startē profesionālā komandā "Israel-Premier Tech", kas piedalās starptautiskās sacensībās. 

"Tas galīgi nav risinājums, ka mūsu valdība ķeras klāt mūsu pašu sportistiem. Paskatāmies uz to pašu Ukrainu, kas neliedz saviem sportistiem startēt sacensībās ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, pie tam zem neitrāla karoga," teica Neilands. "Tad kāpēc mūsu valdībai kaut kas ir jāaizliedz mums? Mūsu valdībai nevajadzētu ķerties mums klāt, bet viņiem vajadzētu ķerties klāt tām sporta organizācijām, kas mūsu gadījumā ir UCI [Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība]. Mana komanda ir mans darba devējs, tas ir mans darbs un tā es pelnu maizi. Ko man izdarīt?"

Savukārt Skujiņš atzina, ka pēc valsts finansējuma apturēšanas ir daudz neskaidrību, piemēram, vai uz pasaules čempionātu būtu jābrauc par saviem līdzekļiem un vai vispār drīkst piedalīties nacionālajā izlasē. Ja nedrīkst startēt izlasē, tad cik ilgu laiku.

"Šajā brīdī jautājumu ir vairāk nekā atbilžu," teica Skujiņš.

Komandā "Trek Segafredo" startējošo Skujiņu priecē vienīgi tas, ka pasaules čempionāts ir augustā, un līdz tam laikam situācija varētu kļūt skaidrāka. 

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) ģenerālsekretārs Toms Markss paskaidroja, ka LRF saņēma vēstuli no Ukrainas Riteņbraukšanas federācijas ar informāciju, ka viņu sportisti turpinās startēt starptautiskās sacensībās. Lai arī nav nekāda prieka startēt vienās sacensībās ar krieviem un baltkrieviem, no tā atsakoties, Latvijai nebūs iespējams kvalificēties ne pasaules čempionātam, ne olimpiskajām spēlēm uzsvēra Markss.

LOK valdes sēdē secināja, ka komercsacensībās ar abu agresorvalstu sportistiem ir piedalījušies gan Neilands un Skujiņš, gan tenisistes Aļona Ostapenko, Daniela Vismane un Darja Semeņistaja. Visiem pieciem ir apturēta Latvijas Olimpiskās vienības ikmēneša pabalsta izmaksa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti