Sporta ziņas

Rīgas kauss galda hokejā. Edžus Kaņeps

Sporta ziņas

Latvijas hokeja Virslīgas spēle "Prizma" - HK "Zemgale/LBTU"

Nesaskaņas starp Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Olimpisko komiteju

Nespēja vienoties par Olimpiskās vienības vadītāju raisa domstarpības sporta pārvaldībā

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pirmdien publiski aicināja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadību atteikties no pretenzijām pret konkursā izvēlēto Latvijas Olimpiskā vienības (LOV) valdes locekli un apstiprināt viņu amatā.

Par sporta nozari atbildīgā IZM pat esot gatava tiesāties, bet LOK neizprot, kāpēc nelielas domstarpības par konkursa niansēm padarītas publiskas. LOV pašlaik faktiski ir bez vadītāja. 

Turpinās Latvijas Olimpiskās vienības vadītāja meklējumi
00:00 / 03:44
Lejuplādēt

LOK 24. oktobrī izsludinātajam konkursam uz LOV valdes locekļa vakanto vietu pieteicās vairāk nekā 10 kandidātu, bet gala pārrunas notika ar četriem pretendentiem. Tika izvēlēts viens kandidāts, tomēr LOK vēlas, lai uzvarējušais pretendents strādātu pilnu laiku tikai jaunajā amatā un atteiktos no jebkādiem citiem darba pienākumiem. IZM šādu LOK nostāju nav gatava pieņemt, norādot, ka tādas prasības nebija minētas konkursa nolikumā.

IZM Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs sarunā Latvijas Radio pauda nostāju, ka LOK prasības raisa šaubas par labas pārvaldības principiem. Šteinbergs uzskata, ka LOK vēlējās kāda konkrēta kandidāta uzvaru, bet cita iznākuma gadījumā iebildusi pret uzvarētāja apstiprināšanu.

LOK prezidents Jānis Buks par pareizu risinājumu uzskata visu iesaistīto pušu turpmākas sarunas, lai jautājumu atrisinātu. Buks intervijā Latvijas Televīzijai noliedza apgalvojumu, ka LOK būtu vēlējusies kāda sev tīkama kandidāta uzvaru.

LOK esot arī gatava konkursā izvēlēto personu nolīgt, bet ar nosacījumu, ka tā strādās tikai LOV.

"Es šo neredzu kā problēmu, es to redzu kā līdz galam neizdiskutētu procesu. Šo jautājumu nevar risināt no tādas juridiskās puses, kuram vairāk taisnība. Es tiešām neredzu, ka šo procesu nevarētu turpināt un atrast labāko kandidātu," Latvijas Radio teica Buks. "Kaut gan dienas beigās mēs jau esam atraduši to labāko kandidātu. LOK pozīcija ir tāda – ja šis kandidāts ir gatavs sākt darbu LOV kā valdes loceklis, tad viņš var sākt kaut šodien, bet tad tai ir jābūt viņa vienīgajai darbavietai."

Lai beigu beigās tiktu izvēlēts jaunais LOV vadītājs, LOK ir gatava sludināt jaunu konkursu, ja netiks panākta vienošanās un noslēgts līgums ar izraudzīto pretendentu.

LOV kapitāla daļu turētāji ir IZM (29%), LOK (60%) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (11%). LOV iekļautos sportistus nodrošina ar medicīnas un rehabilitācijas pakalpojumiem, tostarp sacensībās un treniņnometnēs. 

Sabiedrību ar ierobežotu atbildību "Latvijas Olimpiskā vienība" izveidoja 1994.gadā ar mērķi atbalstīt Latvijas labāko sportistu gatavošanos olimpiskajām spēlēm. Pēc 2020. gadā LOK iniciētas reorganizācijas sekoja lēmums arī labākajiem neolimpisko sporta veidu pārstāvjiem nodrošināt LOV pakalpojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti