Sāk Daugavas stadiona manēžas būvniecību; 12 miljonu eiro vērto projektu plāno pabeigt šogad

Rīgā otrdien, 4. aprīlī, iemūrējot ēkas pamatos kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, uzsākta Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžas būvniecība, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Vairāk nekā 12 miljonus eiro vērto projektu plānots pabeigt līdz šā gada beigām.

(papildināts ar Daniēla Nātriņa teikto)
Ministrijā norādīja, ka manēža nodrošinās pašus modernākos treniņu un sacensību apstākļus gan profesionāliem sportistiem, gan ļaus vispusīgi attīstīt arī bērnu un jauniešu, kā arī paraolimpiskā sporta vajadzības. 

Topošā vieglatlētikas manēža tiks būvēta atbilstoši starptautiskās vieglatlētikas asociācijas "World Athletic" noteikumiem, kas ļaus to sertificēt augsta līmeņa sacensību norisei. 

Svinīgā ceremonija, ieliekot ēkas pamatos kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm
Svinīgā ceremonija, ieliekot ēkas pamatos kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm

Jaunā būve primāri būs paredzēta vieglatlētikas disciplīnu treniņiem un sacensībām, savukārt ārpus vieglatlētikas treniņu laikiem – komandu sporta veidu, tostarp basketbola, volejbola, florbola, handbola un telpu futbola, treniņiem un sacensībām. Manēžā būs arī zāles fitnesam, bodibildingam un pauerliftingam, trenažieru zona, kā arī plašas sportistu, treneru un tiesnešu ģērbtuves, masāžas telpas, saunas, sportistu atpūtas telpas un miksa zona, pirmās palīdzības un dopinga kontroles telpas, sacensību organizatoru telpas, sporta inventāra uzglabāšanas telpas un noliktavas.   

Daniēls Nātriņš par Daugavas stadiona vieglatlētikas manēžas būvi
00:00 / 06:25
Lejuplādēt

SIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs" valdes priekšsēdētājs Daniēls Nātriņš otrdien Latvijas Radio pastāstīja, ka ātrais manēžas tapšanas temps nenozīmē kādus kompromisus celtniecības vai arhitektoniskajā kvalitātē.

Ēkas multifunkcionalitāte nodrošinās koncertu, izstāžu un sarīkojumu norises, kā arī pulcēšanās vietu Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem, atzīmēja IZM.

Projekta kopējās izmaksas ir 12 237 950,41 eiro, un projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītā projekta "Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē" ietvaros. Būvdarbus veic AS "UPB".

Vieglatlētikas manēžas būvniecību plānots pabeigt līdz šī gada 31. decembrim.

"Jaunā vieglatlētikas manēža ir apliecinājums valsts sporta ambīcijām, kas vienlīdz vērstas gan uz augsto sasniegumu sportu, gan bērnu un jauniešu, paralimpisko un tautas sportu. Jaunā manēža līdz ar Daugavas stadiona futbola un vieglatlētikas laukumiem, kā arī ledus halli, ļauj sekmīgi īstenot šos mērķus," skaidroja IZM.

Ministrijā norādīja, ka būvniecībā tiks ievēroti augstākie vides pieejamības standarti, un, veicot gala plānošanas darbus, tiks iesaistīti attiecīgo sporta veidu pārstāvji, lai pēc iespējas racionāli pielāgotu telpas un iekārtas dažādu sporta veidu, tai skaitā paralimpisko, vajadzībām.

KONTEKSTS:

Līdz 2023. gada beigām Daugavas stadiona teritorija tiks pilnībā atjaunota un izveidota par modernu kultūras un sporta kvartālu Grīziņkalnā. Pirmajā attīstības posmā tika rekonstruēta Centrālā tribīne un no jauna uzbūvētas Dienvidu un Ziemeļu tribīnes. Otrais attīstības posms noslēdzās ar ledus halles būvniecību, kura ekspluatācijā tika nodota 2021. gada 14. maijā. Vieglatlētikas manēžas būvniecību plānots pabeigt līdz šī gada 31. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti