Sporta ziņas

Latvijas čempionāts 100 lauciņu dambretes ātrspēlē

Sporta ziņas

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Siguldas PK posmā nepiedalīsies neviens Latvijas skeletonists

Martina Dukura sirdssāpe: Pasaules kausā Siguldā neviens latvietis skeletonā nestartēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirmo reizi 20 gados Pasaules kausa posmā Siguldā nepiedalīsies neviens Latvijas skeletonists. Tituliem bagātu karjeru skeletonā noslēgušais Martins Dukurs trenē britus un sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka cer uz pašmāju braucēju atgriešanos Siguldas trasē nākamreiz.

Pēc skeletonista gaitām Martins kļuva par Lielbritānijas izlases treneri, un viņa audzēknis Mets Vestons janvārī kļuva par pasaules čempionu. Pasaules kausa kopvērtējumā Vestons ir otrais – viņu apsteidz tikai vācietis Kristofers Grothērs.

"Sirds par to sāp, ka šobrīd neviens latvietis [Pasaules kausa posmā Siguldā] nepiedalās, un es ceru, nākotnē šis jautājums būs savādāks. Varbūt tad runāsim citādāk par šo tēmu," teica Martins Dukurs. 

Savukārt britu jaunākos panākumus Martins izskaidroja ar vairāku faktoru kopumu. Talantīgi skeletonisti Lielbritānijā jau bija un, pievienojot jaunu tehniku un idejas, likumsakarīgi sekojis rezultāts.

"Starts viņiem [britu skeletonistiem] ir, braukšana uzlabojās un, ja tehnika ir konkurētspējīga, tad kādēļ lai mēs nebūtu tur, kur esam," teica Dukurs.

Līgumu par darbu Lielbritānijas izlasē Dukurs noslēdza uz gadu, un sezonas beigās abām pusēm būs sarunas par turpmākās sadarbības iespējām.

Savukārt jaunie Latvijas sportisti ir vien 14–15 gadus veci, bet vecākie skeletonisti šosezon nav startējuši vismaz piecās sacensībās, kas ierobežo iespējas sacensties Pasaules kausa apritē. Martins saskata, ka jaunajiem skeletonistiem vēl būs nepieciešami apmēram pieci gadi, lai nobriestu psiholoģiski un arī fiziski spētu konkurēt ar pieaugušajiem. Savu padomu jaunajiem Latvijas braucējiem Martins nekad neatsaka.

Skeletonistu treniņā Siguldā kā trases atklājējs startēja Valts Smilga, bet Pasaules kausa posmā viņš nebūs dalībnieku vidū. Smilga pastāstīja, ka Pasaules kausa posmā nevar piedalīties nepietiekamā sacensību skaita dēļ.

"Sacensību skaits – tāpēc es te neesmu starp braucējiem. Tas mani ir pievīlis," teica Smilga.

Pasaules kausa sezonā pēdējais posms skeletonā Siguldas trasē ar visu spēcīgāko braucēju dalību sievietēm un vīriešiem risināsies piektdien, 17. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti