Dukuru ēra skeletona trasēs oficiāli finišējusi – karjeras beigas piesaka arī Tomass

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Divus gadu desmitus ilgušo sportista karjeru noslēdzis Tomass Dukurs, kurš otrdien Latvijas Radio pavēstīja, ka skeletonista gaitām ir pielikts punkts. Līdz ar to ir noslēgusies brāļu Dukuru ēra Latvijas un pasaules skeletonā, jo Tomasa jaunākais brālis Martins Dukurs par tādu pašu lēmumu paziņoja jau pērn augustā. 

Tomass skeletonā aizvadītos pārdesmit gadus uzskata par diezgan veiksmīgiem un gana ilgiem. Tik ilgā laika nogrieznī ir bijuši gan ļoti veiksmīgi notikumi, gan mazāk veiksmīgi pavērsieni. 

Tomass Dukurs par lēmumu beigt skeletonista gaitas
00:00 / 03:11
Lejuplādēt

"Kā jau noteikti visiem, ir kādi kāpumi, kritumi, bet, kopumā ņemot, es domāju, viss ir kārtībā. Ja neskaita to, ka varbūt ir bijušas traumas, operācijas. Tas tāds vissliktākais, kas sportā ir. Pārējais viss ir bijis labi," teica Tomass Dukurs.

Par vienu no spilgtākajiem brīžiem sportā Tomass nosauca pirmo uzvaru Pasaules kausā Siguldā un Eiropas čempionātā kopā ar Martinu dalītu pirmo vietu ar vienādu rezultātu līdz pat sekundes simtdaļai. 

Lēmumu neturpināt gaitas sportā Tomass izskaidroja ar novembra beigās vēl veiktu operāciju un Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas noteikumiem par kvalificēšanos pasaules čempionātam. Lai kvalificētos, līdz tam sezonā jāpiedalās trijās sacensībās.

Tomass atzina, ka nav īsti gatavs ne trim kvalifikācijas sacīkstēm, nedz varētu konkurēt pasaules čempionātā.

"Izlēmu, ka tā aizbraukt [uz pasaules čempionātu] man nav interesanti. Tā sanāk, ka kādā brīdī jāpasaka – pietiek," paskaidroja Tomass.

Turpmāk lielāko enerģiju Tomass plāno veltīt kopīgi ar Martinu izveidotajā transporta un loģistikas uzņēmumā, kā arī noteikti mēģinās palīdzēt jaunajiem sportistiem Latvijā. Martins ar skeletonu ir saglabājis ciešākas saites, strādājot par treneri Lielbritānijas izlasē, savukārt brāļu tēvs Dainis Dukurs darbojas ar jaunatni Siguldā Skeletona akadēmijā.

Ciktāl Tomasa nākotne vien būs saistīta ar skeletonu, tas notiks uz vietas Latvijā, jo sportista gaitās pavadītie daudzie gadi viņu vairs nemudina uz braukāšanu pa pasauli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti