Dienas ziņas

Libānā piemin sprādziena gadadienu

Dienas ziņas

Analizē apvienošanas ieguvumus

Velo ultra maratonistam Arvim Sprudem - rekords

Velo ultramaratonists Arvis Sprude sacensībās Polijā sasniedz pasaules rekordu – 3023 kilometri 7 dienās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

“Tā bija cīņa pašam ar sevi un savu spēju robežu pārbaude,” saka velo ultramaratonists no Kuldīgas Arvis Sprude. Viņš nupat atgriezies no sacensībām Polijā, kur distance bija 3600 kilometru gara. Sacensību laikā mērķis bija arī pārspēt Pasaules ultra riteņbraukšanas asociācijas pasaules rekordu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņās dienās. Tas viņam izdevies pat labāk, nekā pats bija prognozējis. 

Sprude par vairāk nekā 1000 kilometriem pārspējis iepriekšējo Pasaules ultra riteņbraukšanas asociācijas rekordu, septiņās dienās nobraucot 3023 kilometrus.

Dodoties uz sacensībām Polijā, sasniegt jaunu rekordu bija viņa galvenais mērķis.

Tāpat bija vēlme arī labi nobraukt visus sacensību 3600 kilometrus, ko viņš paveica 199 stundās, kļūstot par labāko savā kategorijā. Viņš šīm sacensībām sasniedzis arī jaunu trases rekordu. 

Sportists norādīja: “Pabraucot apkārt jau sacensībās Eiropas čempionātā šogad, es atradu to savu kritisko mirkli, un mans kritiskais mirklis ir no pulksten pusdiviem līdz četriem rītā, kad man ļoti nāk miegs un nevaru pabraukt. Sapratu, ka nav nozīmes mocīt sevi, ja kusties 20 kilometri stundā un neko nedari, tas pēc tam atspēkojas nākamajās dienās. (..) Sākumā visi poļi sociālajos tīklos pasmaidīja, ka dodos kempinga braucienos, ka es daudz atpūšos. Sākumā šķita, ka naktī gulēt 2,5 stundas un pa dienu 40 minūšu pauze ir lieka, bet patiesībā tas bija atslēgas punkts, kas palīdzēja nobraukt.”

Sprudes treneris Toms Flaksis par paveikto atzīmēja: “Es vērtēju neapšaubāmi ar milzīgu plusa zīmi. Tas, kas bija plānots, uz ko mērķēja, tas tika izpildīts. Viņš šobrīd ir vienīgais. Ir cilvēki sportisti, kuri paši ikdienā daudz brauc, piedalās dažādos izaicinājumos un paši sevi izaicina, bet tieši sacensībās Arvis šobrīd laikam vienīgais.”

Vidēji dienā Sprude nobraucis 400 kilometru ar aptuveni 30 kilometriem stundā, pieveicot gan līdzenus, gan kalnainus apvidus.

Liels atbalsts bijusi arī pavadošā komanda, kas rūpējusies, lai sportistam ir viss nepieciešamais.

“Šobrīd apkārt ir daudz citu valstu pārstāvju, labu sportistu, ultra riteņbraucēju, daudz iemācos no viņiem, redzu, ka man ir iespējas to darīt labāk kaut kādās vietās, ir forši, ka var parādīt, ka Latvijā ir kas citādi, kāds  var darīt ko citādi labi,” atzina Sprude. 

Sacensības Polijā riteņbraucējs uztvēris arī kā savu spēku pārbaudi un gatavošanos dalībai garākajās un ekstrēmākajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās “Red Bull Trans-Siberian extreme” Krievijā. Viņš izturējis 3000 dalībnieku lielu konkurenci un ir viens no 15 apstiprinātajiem sportistiem. Sacensības gan bija paredzētas jau pērn, tās tika atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ. Organizatori tās pārcēluši uz 2022. gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti